Fotoğrafçılık Kursu

NİHAT KARADAĞ

FOTOĞRAF ATÖLYESİ

FOTOĞRAFÇILIK KURSU

2008 yılından bu yana fotoğrafçılık kursu veren bir fotoğraf atölyesiyiz. Türkiye’deki en iyi fotoğrafçılık kursuyuz.


Neden mi? Çünkü bizim kadar fotoğraf etkinliği yapan başka bir fotoğrafçılık kursu yok. Söyleşiler, geziler, sergiler ve workshoplar… Bize yakın bir kaç fotoğrafçılık kursunun etkinlik sayısını toplasak, yine de bize ulaşamıyorlar.

HIZLI ERİŞİM BUTONLARI

NKFA

Temel Fotoğraf Kursu Kişiye Özel Fotoğrafçılık Kursu Uygulamalı Fotoğraf Kursu Photoshop Kursu Fotoğrafçılık Kursu - Online Kayıt

HAKKIMIZDA

+

* Eğitmenlerimiz üniversitelerin fotoğraf bölümlerinden mezun olan, Yüksek Lisans-Master yapan veya Öğretim Görevlisi olan kişilerden oluşuyor.

* Fotoğrafçılık kursu eğitiminde 6. yılımıza girdiğimiz şu günlerde 5.000′den fazla kişiye fotoğrafçılık kursu verdik.

* İstanbul haricinde diğer illerde de fotoğrafçılık kursu veriyoruz. Ankara, İzmir, Bursa, Yalova, Diyarbakır, Siirt fotoğrafçılık kursu verdiğimiz illerden bazıları. Hatta yurt dışına dahi fotoğrafçılık kursu vermeye gittiğimiz oluyor.

* Fotoğrafçılık kursumuza katılan kursiyerlerimizin öğrendiklerini pratiğe dökmeleri için şehir içi-dışı gezilerinin haricinde, yurt dışı fotoğraf gezilerimiz de oluyor. Bu gezilere NKFA’dan fotoğrafçılık kursu alan öğrencilerimizin haricinde, hem amatör, hem de profesyonel fotoğrafçılar katılıyor ve bilgi paylaşımında bulunuyorlar.

* Sosyal medyada 30.000 kişi NKFA Fotoğrafçılık Kursu’nu takip ediyor. Bu kadar büyümemizi, sıcak ve samimi bir aile olmamıza borçluyuz.

* NKFA Fotoğrafçılık Kursu’nun düzenlediği etkinliklerin videoları ve fotoğraflara mutlaka bakmalısınız.

NEDEN BİZ?

+

Facebook sayfamızda “Neden NKFA Fotoğrafçılık Kursu?” diye sorduk, üyelerimiz sizler için yanıtladı. Yorumları okuyabilmek için Tıklayın

Bizden fotoğrafçılık kursu almanız için size 10 sebep

* Sıcakkanlı ve samimi bir fotoğrafçılık kursu olmamız

* Öğretmenden çok, arkadaşınız olmamız

* İstediğiniz zaman atölyeye gelerek ya da telefonla destek alabilmeniz, sorularınızı cevaplandırmamız ve fotoğraflarınızı değerlendirmemiz,

* Az kişilik sınıflarla sizinle daha fazla ilgilenmemiz ve bu sayede daha iyi öğrenmenizi sağlamamız,

* Fotoğrafçılık kursundaki her hangi bir dersi kaçırdığınızda ya da gelemediğinizde, ‘size özel’ telafi dersi alabilmeniz,

* Aldığınız fotoğraf eğitimi ile ilgili unuttuğunuz konular olursa, yeniden eğitim almak istediğinizde ücretsiz olarak fotoğrafçılık kursuna tekrar tekrar katılabilmeniz,

*  Temel ve İleri Fotoğrafçılık Kursu’nu, diğer eğitim kurumları gibi ayırmadan birlikte vermemiz,

* Ders içeriğimizin diğer fotoğrafçılık kursu veren kurumlardan daha fazla olması,

* İki haftada bir şehir içi ücretsiz fotoğraf gezileri düzenlememiz,

* Daha fazla sebep için, Hakkımızda Kim Ne Demiş? sayfasına bakabilirsiniz.

EĞİTMENLERİMİZ

+

NKFA fotoğrafçılık kursu eğitmenleri:

Nihat Karadağ
İlk fotoğraf ödülünü lise ikinci sınıfta aldı. 2001-2005 yılları arasında Bolu’da üniversite öğrencisiyken yerel gazetelerde çalıştı. Bolu Gündem Gazetesi’nde Haber Müdürlüğü yaptı. 2005-2008 yılları arasında İstanbul’da foto muhabir ve fotoğraf editörü olarak çalıştı. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Birgün ve Cumhuriyet gibi bir çok gazete, dergi ve kitapta yayınlandı. 2009 yılında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı’nda Yüksek Lisans-Master’a başladı. 7 ödülü, 20′den fazla sergisi bulunuyor. 2009-2013 yılları arasında Başbakanlık için çalıştı. “Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi” adında bir de atölyesi bulunan Karadağ, 6 yılı aşkın bir süredir fotoğrafçılık kursları ve fotoğraf eğitimi seminerleri veriyor. redfotoğraf ve Fotoğraf Platformu’nun da kurucuları arasında yer alıyor. Aynı zamanda Photoline Dergisi’nin Yazı İşleri Müdürü ve İki Kıta Bir Şehir Fotoğraf Derneği’nin de Yönetim Kurulu Başkanı.

Özcan Yaman
1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi GSF Fotoğraf Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 1985-1991 yıllarında İBB Şehir Tiyatroları Sahne fotoğrafçılığı yaptı.
1991 yılından beri reklam fotoğrafçılığı ve belgesel/enstantene fotoğrafçılığı yapmakta. 20′yi aşkın sergide fotoğrafları izleyiciyle buluştu. Sanat–kültür konularında demokratik kitle örgütleriyle çalışmalar yapıyor. Evrensel Gazetesi ve Evrensel Kültür dergilerinde fotoğrafları ve yazıları yayınlanıyor. 2008 yılından bu yana da Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışıyor. Ayrıca dergi ve kitap kapak tasarımları yapıyor.

Büşra Üce
Kocaeli Üniversitesi’nde Fotoğraf Eğitimi aldı. Markafoni’de photoshop uzmanı olarak çalıştı. Şu an N11.com sitesinde grafiker olarak çalışıyor. NKFA Fotoğrafçılık Kursu’nda Photoshop Kursları veriyor.

Sinan Kurtuluş Bilgenoğlu
Birgün Gazetesi’nde foto muhabir olarak çalıştı. Uluslararası fotoğraf ajansları için fotoğraf çekti. Kamu kurum ve kuruluşlarında fotoğrafçı olarak çalıştı. Şu an Habertürk Gazetesi’nde foto muhabir olarak çalışıyor.

Sinan Targay
2007 yılında fotoğraf eğitimi aldı. Aynı yıl içerisinde düzenlenen UlisFotoFest (Uluslararası Fotoğraf Festivali)’te görev aldı ve asistanlık yapmaya başladı. Ortaca Festivali, Karaburun Bilim Kongresi ile çeşitli üniversitelerde ve fotoğraf kurumlarında fotoğrafları sergilendi. ÜNİFOTOFEST’in koordinatörleri arasında yer aldı. Fotoğraf Vakfı, Galata Fotoğrafhanesi, Yatch Türkiye Dergisi ve Artı90 stüdyoda çalıştı. Şuan çalışmalarını freelance olarak sürdüren Sinan Targay, halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü’nde öğrenim görmektedir. Basın ve Belgesel Fotoğraf alanında seminerlere katılmakta ve Belgesel Fotoğraf alanında üretimlere de devam etmektedir.

SOSYAL MEDYADA BİZ

+

Sosyal Medya Üyelerimize Bizi Sorun:

30.000′den fazla takipçimiz var. Bizim hakkımızda merak ettiklerinizi onlara da sorabilirsiniz.

Facebook sayfamız: www.facebook.com/fotografcilikkurslari

Instagram sayfamız: www.instagram.com/fotografcilikkursu

Twitter sayfamız: www.twitter.com/nihatkaradag

REFERANSLARIMIZ

+

NKFA Fotoğrafçılık Kursu Referanslarımız:

DEVLET KURUM ve KURULUŞLARI:
T.C. Başbakanlık, T.C. Dışişleri Bakanlığı, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı, T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, DSİ (Devlet Su İşleri), İstanbul Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü, Erzincan Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü, İki Kıta Bir Şehir Fotoğraf Derneği, Eğitim-Sen İstanbul 2 No’lu Şube, Eğitim-Sen Siirt Pervari Şubesi,
BELEDİYELER:
Avşa, Arnavutköy, Bağcılar, Bahçelievler, Bayrampaşa, Beykoz, Beylikdüzü, Beyoğlu, Büyükçekmece, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Eyüp, Fatih, Gaziosmanpaşa, Güngören, Kâğıthane, Küçükçekmece, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Sultangazi, Şile, Tuzla, Ümraniye, Üsküdar, Zeytinburnu.
ÖZEL KURULUŞLAR:
Tiyatro İstanbul, Tülay Tekstil, Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı, Ak Boru, Bay Edii Balık Restoran, Şen Cam Sanayi, Ağvainn Butik Otel, Avşa Anı Motel, Avşa Beyazsaray Otel,
BASIN-YAYIN KURULUŞLARI:
Photoline Dergisi, Evrensel Gazetesi, Birgün Gazetesi, Cumhuriyet Gazetesi, Radikal Gazetesi

 

fotoğrafçılık kursu

TEMEL ve İLERİ 

FOTOĞRAFÇILIK KURSU

%60 İNDİRİMLE…

* Bu fotoğrafçılık kursu, fotoğrafa yeni başlayanlar için.

* Fotoğraf makinenizi yeni aldınız, ya da fotoğrafa başlama kararı verdiniz. Ancak fotoğraf makinesini kullanmayı, kompozisyon kurallarını ve iyi fotoğrafı nasıl çekebileceğinizi bilmiyorsunuz. O zaman tam olarak aradığınız fotoğrafçılık kursunu buldunuz.

AYRINTILAR

+

* Temel ve ileri fotoğrafçılık kursuna katıldığınızda, fotoğraf makineniz hakkındaki her şeyi ve iyi fotoğraf çekebilmek için gerekli olan tüm bilgiyi A’dan Z’ye öğrenmiş olacaksınız.

* Ayrıca bu fotoğrafçılık kursunda öğrendiklerinizi 15 günde bir İstanbul içinde gerçekleştirdiğimiz ücretsiz fotoğraf gezilerine katılıp pratik yaparak, kısacası “fotoğrafı, fotoğraf çekerek öğreneceksiniz.”

* Bu kursa, hiç bir şey bilmeden gelecek, makinenizi, fotoğrafı ve fotoğraf çekmeyi öğrenerek ayrılacaksınız. Fotoğrafın tarihsel gelişiminden, kendi makinenizin özelliklerinin manuel kullanımına kadar ayrıntılı bir fotoğraf eğitimi almış olacaksınız.

* Maksimum 10 kişi ile yapılan derslerde, eğitmen arkadaşlarımız sizlerle daha fazla ilgileniyor ve daha iyi anlamanızı sağlıyoruz.

* Fotoğrafçılık kursu sonunda, kursiyerlere “Katılım Belgesi” veriyoruz.

DERSİN İŞLEYİŞİ:

+

Fotoğrafçılık kurslarımızda eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan yerli ve yabancı ünlü fotoğrafçıların portfolyo sunumlarıyla görsel belleğinizi zenginleştiriyor, farklı bakış açılarıyla ufkunuzu genişletiyoruz. Fotoğrafçılık kursumuzda projeksiyon eşliğinde örnek fotoğraflarla dersin işlenmesinin ardından ise, anlatılan konuları makineniz üzerinde nasıl uygulayacağınızı gösteriyoruz. Fotoğrafçılık kurslarımızda her ders verilen ödevler, bir sonraki derste projeksiyon eşliğinde kursiyerlerle birlikte incelenecek, daha iyi fotoğraflar çekebilmeniz için eğitmenlerimiz tarafından önerilerde bulunulacak. Ayrıca fotoğrafçılık kursunda her ders, bir önceki dersin genel bir tekrarı yapılarak, bilgilerinizin ödevlerle birlikte pekiştirilmesi sağlanacak.

DERS GÜN VE SAATLERİ:

+

Hafta Sonu Grupları:

28 Eylül 2014 Pazar günü başlangıç.

SABAH GRUBU: Dersler her Pazar saat 10.00-14.00 arasında yapılacaktır.

Fotoğrafçılık Kursu Ders Günleri: 28 Eylül  ve 12-19-26 Ekim 2014

“Fotoğrafçılık Kursu Programı” hafta sonu grubu; haftada 1 gün 1 ders, 4 hafta ve 4′er saatlik eğitimlerden, toplam 16 saatlik eğitim seminerini kapsamaktadır. Son hafta kursiyerlerle birlikte Uygulamalı Fotoğraf Çekimi’ne çıkılacak ve ardından fotoğraflarınız eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilecektir.

Hafta İçi Akşam Grubu:

30 Eylül 2014 Salı günü başlıyor.

Dersler her salı ve perşembe günleri saat 19.30-21.30 arası.

Fotoğrafçılık Kursu Ders Günleri: 30 Eylül ve 02-14-16-21-23 Ekim 2014

Hafta içi akşam grubu “Fotoğrafçılık Kursu Programı” ise; 4 hafta, haftada 2 gün, her ders 2 saat ve toplam 16 saatlik programı kapsamaktadır. 7′nci ve 8’inci dersler aynı gün yapılacak, fotoğrafçılık kursu katılımcılarıyla birlikte uygulamalı fotoğraf çekimine çıkılacak, ardından ise çekim gezisinde çektiğiniz fotoğraflar eğitmenlerimiz tarafından değerlendirilecektir. 7’nci ve 8’inci ders katılımcılarla birlikte belirlenecek Cumartesi yada Pazar günü gündüz saatlerinde yapılacaktır.

(Fotoğrafçılık kursumuz her ay tekrarlanır. Güncel tarihleri öğrenmek için bizi takip edin.)

DERS İÇERİĞİ:

+

*Fotoğrafın Kısa tarihçesi,
*Fotoğraf Makinesi Türleri,
*Sensör,
*Objektif ve türleri,
*Diyafram,
*Obtüratör (Örtücü Hızı)/Enstantene,
*ISO/ASA,
*Dosya formatları,
*Yardımcı Malzemeler,
*Net Alan Derinliği,
*Pozlandırma (Işık Ölçüm Modları),
*Işık Bilgisi/White Balance,
*Fotoğrafta Kompozisyon,
*Fotoğrafçılık Türleri (gece, mimari, makro, portre, doğa),
*Çekim Teknikleri (zoom-in, zoom-out, pan tekniği, ışıkla boyama, stroboskopik, high key, low key),
*Uygulamalı Çekim Gezisi ve Fotoğrafların Eğitmenler Tarafından Değerlendirilmesi

ÜCRET:

+

Temel ve İleri Fotoğrafçılık Kursu  için Ücret kişi başı 250 TL’dir. (Üç kişi ve üzeri gruplara özel indirim yapılır.)

Fotoğrafçılık Kursuna kayıt için banka hesabına 50 TL yatırıp, ardından telefonla kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Geri kalan 200 TL’yi fotoğrafçılık kursu eğitim süresince, yani 4 hafta boyunca istediğiniz zaman elden de ödeyebilirsiniz. Dilerseniz, banka hesabına da yatırabilirsiniz.

HESAP BİLGİLERİ:

+
Vakıfbank – Nihat Karadağ adına kayıtlı hesap.
Şube Adı: Maslak Atatürk Oto Sanayi Şubesi
Hesap No: 00158007298948247
IBAN: TR930001500158007298948247

 

fotoğrafçılık kursu

FOTOĞRAFÇILAR İÇİN

TEMEL PHOTOSHOP KURSU

%50 İNDİRİMLİ

* Fotoğraf çekmeniz yetmez. En basitinden renk düzenlemesini doğru yapmanız gerekir. Bunun içinde Photoshop kursu almanız ve fotoğraflarınızı daha iyi hale getirmek için bilgisayar ortamında neler yapabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor.

* Çektiğiniz fotoğrafların renk tonlarından, fotomontaja kadar pek çok şeyi bu fotoğrafçılık kursunda öğreneceksiniz.

PHOTOSHOP KURSU AYRINTILARI

+

* Her derste uygulamalı olarak ders yapıldığından Photoshop’u aktif olarak öğrenecek, fotoğraflarınızı yeniden kadrajlayabilecek, arka alanın nasıl flu yapıldığını öğrenecek, modellerinizin göz rengini değiştirmeden sivilcelerini yok etmeye kadar pek çok şeyi bu kursta öğrenebileceksiniz.

* Üstelik 6 kişilik özel sınıfta eğitim göreceksiniz.

* Fotoğrafçılar İçin Photoshop Kursu Süresi: Haftada 2 gün,  2 hafta, 2,5 saatten toplam toplam 4 ders, 10 saatlik eğitim.

* Fotoğrafçılar İçin Photoshop Eğitim Semineri en fazla 6 kişi ile yapılır.

* Atölye sonunda kursiyerlere, katılım belgesi verilir.

* NKFA Fotoğrafçılık Kursu’ndan dilerseniz bire bir özel derste alabilirsiniz. (Özel ders ücretleri için bizi arayın)

DERSİN İŞLEYİŞİ

+

Eğitmenlerimiz tarafından hazırlanan sunumla, eğitmenimiz projeksiyon yardımıyla örnek fotoğrafları sizlere gösterecek, aynı fotoğrafları eğitmenimizle birlikte yeniden son haline getirebileceksiniz. Ev ödevleriyle de bir sonraki derse kadar pratik yaparak, öğrendiklerinizi unutmamış olacaksınız. Her ders verilen ödevler, bir sonraki derste projeksiyon eşliğinde kursiyerlerle birlikte incelenecek, daha iyi fotoğraflar yaratabilmeniz için eğitmenimiz tarafından önerilerde bulunulacak. Ayrıca her ders, bir önceki dersin genel bir tekrarı yapılarak, bilgilerinizin ödevlerle birlikte pekiştirilmesi sağlanacak.

DERSTE NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?:

+

Göz rengi değiştirme, sivilceleri yok etme, kırışıklık yada yara izlerini yok etme, belli alanı net bırakarak arkasını flulaştırma, belli bir nesneyi renkli bırakarak etrafını siyah-beyaz yapmak, fazla pozlanmış patlak fotoğrafı koyultmak, az pozlanmış karanlık fotoğrafı açmak, fotoğrafları renklendirmek, raw fotoğrafı işlemek, paspartu ve imza eklemek…

TEMEL PHOTOSHOP DERS İÇERİĞİ:

+

1.Renk Düzenleme / 2. Efekt kullanma / 3. Yaptıklarınızı her fotoğrafta tekrarlamak (Otomatik Action vermek) / 4. Rötuş / 5. Klavye kısayolları / 6. Marquee Tools kullanımları / 7. Lasso Tools kullanımları / 8. Magic Wand tool kullanımı / 9. Seçim Kolaylıkları / 10. Seçim Detayları (Feather, Refine Edges) / 11. Quick Selection Tool kullanımı / 12. Seçimi kaydetme / 13. Kopyasını almak / 14. Sıralar ve anlamları / 15. Layerları adlandırma / 16. Opacity saydamlık / 17. Layer Gruplama / 18. Flatten / 19. Raw ve Jpeg farkları / 20. RAW işleme / 21. Pozlama düzeltme / 22. Renk doygunlaştırma / 23. Renk soluklaştırma / 24. Ton farklılaştırma / 25. Action kullanımı / 26. Plugin kullanımı / 27. Siyah-beyaz yapmak / 28. Tek renk bırakmak. / 29. Fırça eklemek / 30. Sivilce almak / 31. Göz altı torbalarını almak / 32. Göz rötüşü / 33. Saç parlatma / 34. Vucut rötüşü / 35. Yüz yumuşatma / 36. Fotoğrafları internet için küçültmek / 37. Keskinleştirme işlemleri / 38. İmza eklemek / 39. Çerçeve-Paspartu eklemek

GEREKLİ DONANIM:

+

Fotoğrafçılar İçin Photoshop Eğitim Semineri’ne katılmak için yanınızda laptopunuzu ve mause getirmeniz gereklidir. Ayrıca bilgisayarınızda Photoshop’un son versiyonu olan CS6 programının İngilizce versiyonu yüklü olması gerekli.

DERS GÜN VE SAATLERİ:

+

“Fotoğrafçılar İçin Photoshop Semineri Programı”; 2 hafta, haftada 2 gün 2,5 saatten toplam 10 saatlik eğitimi kapsamaktadır.

HAFTA SONU GÜNDÜZ ve AKŞAM GRUPLARI:

16 Ağustos 2014 Cumartesi günü başlangıç. Dersler 2 hafta sürecek ve Cumartesi-Pazar günleri yapılacaktır.

Ders günleri: 16-17-23-24 Ağustos 2014

Öğlen Grubu Ders Saatleri: 15.30-18.00

Akşam Grubu Ders Saatleri: 18.30-21.00

HAFTA İÇİ AKŞAM GRUBU

18 Ağustos 2014 Pazartesi Günü başlangıç. Dersler 2 hafta sürecek ve Pazartesi-Çarşamba günleri yapılacaktır.

Ders günleri: 18-20 Ağustos ve 25-27 Ağustos 2014

Akşam Grubu Ders Saatleri: 19.30-22.00

EĞİTMEN:

+

“Fotoğrafçılar İçin Photoshop Semineri Programı”nın eğitmenliğini Nihat Karadağ ve Büşra Üce  yapmaktadır.

ÜCRET:

+

Ücret %50 indirimlidir ve kişi başı 150 TL’dir. Ödeme öncesinde telefonla kayıt yaptırıp, ardından aynı gün içerisinde banka hesabına ücretin yatırılması gerekmektedir.

 

fotoğrafçılık kursu

KİŞİYE ÖZEL

FOTOĞRAFÇILIK KURSU

Bire Bir Fotoğraf Eğitimi

Size özel fotoğrafçılık kursu ile, fotoğrafın teorisini öğrenirken, hem de uygulamalı fotoğraf çekim gezisine çıkmak ister misiniz?

Zamanınız kısıtlı, çalışma saatleriniz belli değil mi? Ya da fotoğrafçılık kursu grup derslerimizin tarihleri size uymuyor mu? O zaman fotoğrafçılık kursu için ders gün ve saatlerini siz belirlemek istemez misiniz? Üstelik fotoğrafçılık kursunun ders içeriğini de siz belirleyeceksiniz. Özel fotoğraf eğitimi fiyatlarımızı mutlaka inceleyin.

DERS GÜN VE SAATLERİ:

+

Size Özel Fotoğrafçılık Kursu’nda, ders gün ve saatlerini siz belirlersiniz.

Size Özel Fotoğrafçılık Kursu atölye süresi isteğe göre 10 ya da 15 saattir.

10 saatlik eğitim programı için isterseniz günde 2,5 saatten toplam 4 ders, ya da günde 5′er saatten 2 ders yapabiliriz.

15 saatlik eğitim programı içinse, günde 2,5 saatten 6 ders, ya da 5′er saatten 3 ders yapabiliriz.

EĞİTİM YERİ:

+

Dersler, NKFA Fotoğrafçılık Kursu ya da sizin eviniz-ofisinizde yapılabilir. Ya da sessiz sakin bir kafe de seçilebilir.

10 SAATLİK DERS İÇERİĞİ:

+

7,5 saatlik masa başı eğitim (Fotoğrafın tarihsel ve teorik yanı – Fotoğrafın makine içerisinde nasıl oluştuğu) ve 2,5 saatlik gündüz fotoğraf çekim gezisini içermektedir.
Çekim gezisinin yapılacağı yeri siz belirleyebilirsiniz. Ya da eğitmenlerimizden öneri alabilirsiniz.

Ders İçeriği:
1. Fotoğrafın Tarihsel Gelişimi
2. Fotoğraf Makineleri ve Türleri
3. Fotoğraf Makinelerinin Öğeleri (Deklanşör, film, vizör, obturatör, diyafram sistemi, shutter sistemi, ekran ve dijital göstergeler, batarya, netleme sistemleri vs…)
4. Objektifler (Objektifin yapısı ve tasarımı, normal objektifler, geniş açılı objektifler, tele objektifler, balık gözü objektifler, zoom objektifler, makro objektifler vs…)
5. Diyafram, Enstantane, Iso Speed,
6. Pozlandırma, Eşdeğerlilik Yasası,
7. Net Alan Derinliğinin Kontrolü
8. Işık Bilgisi ve Işık Türleri, White Balance (Işığın yoğunluğu, yönü, rengi, kontrastı, direk ışık, yansıyan ışık, filtrelenmiş ışık, doğal ışık, yapay ışık, calvin, ısı sıcaklıkları vs….)
9. Yardımcı Malzemeler (Flaşlar, tripot, polarize filtre ve diğer filtre türleri, tele ve geniş açı converterler, kablo deklanşör, pozometre, calvinmetre vs…)
10. Çekim Teknikleri (Üst üste çekim, high key-low key, panoramik çekim, portre çekimi, makro çekim, gece çekimi, pannig, zoom out, zoom in, ışıkla sıvama vs…)
11. Fotografçılık Türleri (Stüdyo fotoğrafçılığı, reklam fotografçılığı, mimari fotoğrafçılık, haber fotoğrafçılığı, manzara fotoğrafçılığı vs…)
12. Ünlü Fotoğrafçılar ve Fotoğrafları
13. Estetik Bilgisi ve Fotoğrafta Kompozisyon (Biçimsel kompozisyon tipleri, net alan derinliği, ufuk çizgisi, altın kesim, ritim, doku, perspektif, fon, görmek, bakış ve gidiş boşlukları, uygun an vs…)
14. Uygulama ve Fotoğrafların Birlikte Değerlendirilmesi (Atölye katılımcılarıyla birlikte fotoğraf gezisine çıkarak, çeşitli çekimler gerçekleştirmek. Ertesi gün ise bu fotoğrafların değerlendirilmesi…)

15 SAATLİK DERS İÇERİĞİ:

+

7,5 saatlik masa başı eğitim (Fotoğrafın tarihsel ve teorik yanı – Fotoğrafın makine içerisinde nasıl oluştuğu)
2,5 saatlik gündüz fotoğraf çekim gezisi
2,5 saatlik gece fotoğraf çekim gezisi ve
2,5 saatlik Temel Photoshop Eğitimini kapsamaktadır.
Çekim gezisinin yapılacağı yeri siz belirleyebilirsiniz. Ya da eğitmenlerimizden öneri alabilirsiniz.

Ders İçeriği:
1. Fotoğrafın Tarihsel Gelişimi
2. Fotoğraf Makineleri ve Türleri
3. Fotoğraf Makinelerinin Öğeleri (Deklanşör, film, vizör, obturatör, diyafram sistemi, shutter sistemi, ekran ve dijital göstergeler, batarya, netleme sistemleri vs…)
4. Objektifler (Objektifin yapısı ve tasarımı, normal objektifler, geniş açılı objektifler, tele objektifler, balık gözü objektifler, zoom objektifler, makro objektifler vs…)
5. Diyafram, Enstantane, Iso Speed,
6. Pozlandırma, Eşdeğerlilik Yasası,
7. Net Alan Derinliğinin Kontrolü
8. Işık Bilgisi ve Işık Türleri, White Balance (Işığın yoğunluğu, yönü, rengi, kontrastı, direk ışık, yansıyan ışık, filtrelenmiş ışık, doğal ışık, yapay ışık, calvin, ısı sıcaklıkları vs….)
9. Yardımcı Malzemeler (Flaşlar, tripot, polarize filtre ve diğer filtre türleri, tele ve geniş açı converterler, kablo deklanşör, pozometre, calvinmetre vs…)
10. Çekim Teknikleri (Üst üste çekim, high key-low key, panoramik çekim, portre çekimi, makro çekim, gece çekimi, pannig, zoom out, zoom in, ışıkla sıvama vs…)
11. Fotografçılık Türleri (Stüdyo fotoğrafçılığı, reklam fotografçılığı, mimari fotoğrafçılık, haber fotoğrafçılığı, manzara fotoğrafçılığı vs…)
12. Temel Photoshop Kullanımı (Fotoğrafların boyutunu küçültme, renkleriyle oynama, gölgeleri artırma, ışık artırma, sivilce yok etme, göz rengi değiştirme, arka alanı flu yapma…)
13. Ünlü Fotoğrafçılar ve Fotoğrafları
14. Estetik Bilgisi ve Fotoğrafta Kompozisyon (Biçimsel kompozisyon tipleri, net alan derinliği, ufuk çizgisi, altın kesim, ritim, doku, perspektif, fon, görmek, bakış ve gidiş boşlukları, uygun an vs…)
15. Uygulama ve Fotoğrafların Birlikte Değerlendirilmesi (Atölye katılımcılarıyla birlikte fotoğraf gezisine çıkarak, çeşitli çekimler gerçekleştirmek. Ertesi gün ise bu fotoğrafların değerlendirilmesi…)

ÜCRETLENDİRME VE ÖDEME:

+

Özel ders ücreti 10 saatlik eğitim için 1000TL yerine %50 indirimle 500 TL,

15 saatlik eğitim içinse 1500 TL yerine 750 TL’dir.

 

 

 

UYGULAMALI FOTOĞRAF ATÖLYESİ

NKFA Fotoğrafçılık Kursu’ndan alacağınız “Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu” ile 8 hafta boyunca İstanbul’u dolaşarak fotoğraf çekecek ve pratik yapacaksınız.

Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu’nda, çekim tekniklerini öğrenmekle kalmayacak, eğitmenlerimizle hem İstanbul’u gezip, hem de fotoğraflayacaksınız. Makinenizi birlikte ayarlayacak ve uygulamalı fotoğraflar çekeceksiniz. Dersler esnasında tüm sorularınız da NKFA Fotoğrafçılık Kursu eğitmenleri tarafından cevaplandırılacak.

AYRINTILAR

+
“Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu”, Pazar günleri, haftada 1 gün 1 ders olmak üzere, toplam 6 hafta ve toplam 17 saatlik uygulamalı eğitim seminerini kapsamaktadır.
Fotoğrafçılık Kurslarımızda dersler maksimum 10 kişi ile yapılır. Atölye sonunda kursiyerlere, katılım belgesi verilir.
NKFA Fotoğrafçılık Kursu’ndan dilerseniz bire bir özel ders de alabilirsiniz. (Özel ders ücretleri için arayınız)

DERS İÇERİĞİ:

+
* Portre fotoğrafı ve Nasıl Çekilir
* Portrede İnsan İlişkileri
* Portrede İnsan, Mekan Kavramı İlişkilendirme
* Portrede Işık Kullanımı
* Portrede Objektif Kullanımı,
* Stüdyo Ekipmanı Kurulumu ve Kullanımı
* Stüdyo Fotoğrafçılığında Işık Kullanımı
* Stüdyoda Yapay Işık Kullanımı
* Stüdyoda Low Key Çekim Tekniği Uygulaması
* Photoshop’ta Raw ve Jpeg Fotoğraf İşleme
* Panning Çekim Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Panning Çekim Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
* Panning Çekim Tekniğinde Kullanılan Ekipmanlar
* Panning Çekim Tekniğinde Mekan Seçimi
* Panning Çekim Tekniğine Dair Uygulama
* Zoom In – Zoom Out Çekim Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Zoom In – Zoom Out Çekim Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar,
* Zoom In – Zoom Out Çekim Tekniğinde Kullanılan Ekipmanlar
* Zoom In – Zoom Out Çekim Tekniğine Dair Uygulama
* Gece Fotoğrafçılığı Nedirve Nasıl Çekilir
* Gece Fotoğrafçılığında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
* Gece Fotoğrafçılığında Kullanılan Ekipmanlar
* Gece Fotoğrafçılığı Uygulama Çekimi
* Uzun Pozlama Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Uzun Pozlamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
* Uzun Pozlamada Kullanılan Ekipmanlar
* Uzun Pozlama Uygulama Çekimi
* Panorama Çekim Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Panorama Çekimi Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
* Panorama Çekiminde Kullanılan Ekipmanlar
* Panoramik Fotoğraf Çekim Uygulaması
* Photoshop’ta Panoramik Fotoğraf Birleştirme
* Üst Üste Çekim Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Üst Üste Çekim Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar,
* Üst Üste Çekim Tekniğinde Kullanılan Ekipmanlar
* Photoshop’ta Üst Üste Çekim Tekniği Uygulaması
* Stroboskopik Çekim Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Stroboskopik Çekim Tekniği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
* Stroboskopik Çekim Tekniği Kullanılan Ekipmanlar
* Stroboskopik Çekim Tekniği Uygulaması
* Dolgu Flaşı Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Dolgu Flaşı Tekniği Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar,
* Dolgu Flaşı Tekniği Tekniğinde Kullanılan Ekipmanlar
* Dolgu Flaşı Uygulaması
* Silüet Çekim Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Silüet Çekim Tekniği Yapılırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
* Silüet Çekim Tekniği Uygulama Çekimi
* Manzara Fotoğrafı Çekim Tekniği Nedir ve Nasıl Çekilir
* Manzara Fotoğrafı Çekim Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar,
* Manzara Fotoğrafı Çekim Tekniği Kullanılan Ekipmanlar
* Fotoğrafları Değerlendirme
* Photoshop’ta İşleme
* Basic Photoshop Eğitimi
* Işıkla Boyama Tekniği Nedirve Nasıl Çekilir
* Işıkla Boyama Tekniğinde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar,
* Işıkla Boyama Tekniğinde Kullanılan Ekipmanlar

DERS GÜN ve SAATLERİ:

+
1. Hafta: “Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu”nun ilk haftasında tanışma ve genel sohbetin ardından Panning Çekim Tekniği ve Zoom In – Zoom Out Çekim Tekniği ile ilgili eğitimimizi gerçekleştireceğiz.

Tarih :
Yer :
Saat : 16:00-18:00 arası (2 Saat)

2. Hafta: “Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu” 2. Haftamızda Gece Fotoğrafçılığı, Uzun Pozlama, Siluet Çekim Tekniği ve Dolgu Flaşı kullanımı ile ilgili eğitimimizi gerçekleştireceğiz.

Tarih :
Yer : Kız Kulesi Karşısı – Üsküdar Salacak Sahili
Saat : 18:30-21.30 (3 Saat)

3. Hafta: “Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu” 3. Haftamızda Panorama ve Üst Üste Çekim Teknikleri ile ilgili eğitimimizi gerçekleştireceğiz.
Tarih :
Yer : Eminönü – Karaköy – Galata Kulesi
Saat : 15:30-18:30 (3 saat)

4. Hafta: “Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu” 4. Haftamızda Stroboskopik Çekim Tekniği ve Işıkla Boyama tekniğine dair eğitimimizi gerçekleştireceğiz.
Tarih :
Yer : Kadıköy İskelesi – Kayalıklar
Saat : 19:00-22:00 (3 Saat)

5. Hafta: “Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu” 5. Haftamızda Portre ve Stüdyo Fotoğrafçılığı ile ilgili eğitimimizi gerçekleştireceğiz.
Tarih :
Yer : NKFA Fotoğrafçılık Kursu
Saat : 19:00-22:00 arası (3 Saat)

6. Hafta: “Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu” Son dersimizde, kurs boyunca görmüş olduğumuz eğitimlerde çekilen fotoğrafları değerlendirme ve Photoshop’ta işleme ile ilgili eğitimimizi gerçekleştireceğiz.
Yer :
Yer : NKFA Fotoğrafçılık Kursu
Saat : 19:00-22:00 arası (3 Saat)

EĞİTMENLER:

+
Fotoğraf Eğitim Seminerleri; Özcan Yaman, Nihat Karadağ, Sinan Kurtuluş Bilgenoğlu, Sinan Targay tarafından verilmektedir.

ÖDEME:

+
Uygulamalı İleri Fotoğrafçılık Kursu için ücret, kişi başı 600 TL yerine %50 İndirimle 300 TL’dir.
Fotoğrafçılık Kursu‘na Kayıt için aşağıdaki banka hesabına 50 TL yatırıp, ardından telefonla kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Geri kalan 200 TL’yi eğitimin başladığı 1. yada 2. hafta elden de ödeyebilirsiniz. Dilerseniz, banka hesabına da yatırabilirsiniz.
Hesap Bilgileri:
Vakıfbank – Nihat Karadağ adına kayıtlı hesap.
Şube Adı: Maslak Atatürk Oto Sanayi
Hesap No: 00158007298948247
IBAN: TR930001500158007298948247

 

 

ONLİNE KURS KAYIT FORMU

 

ONLİNE KAYIT

+

ÇOK YAKINDA

 

İLETİŞİM

TELEFON NUMARALARIMIZ

+

Bize ulaşmak için 0212 224 65 66 ve 0530 274 88 98 numaralı telefonları kullanabilirsiniz.

MAİL ADRESİMİZ

+

mail@nihatkaradag.com.tr mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.

 

NKFA NEREDE?

HARİTADAN BAKIN

+

AÇIK ADRES:

+

NKFA Fotoğrafçılık Kursu adresi ise,

Meşrutiyet Cad. Galatasaray Pasajı No:13/7 Kat:4 Beyoğlu/İSTANBUL

(Beyoğlu’ndaki Galatasaray Lisesi’nin Karşısı’ndaki, İngiliz Konsolosluğu’nun Arkasındaki Cadde. Levent Büfe’nin 4. katı.)