Söyleşi: “Katliama Tanık Olmak”

Söyleşi: “Katliama Tanık Olmak”

ozcanyaman

Özcan Yaman, Ankara katliamında yaşadığı tanıklığı anlatmak üzere NKFA ve PhotoPlay üyeleriyle bir araya geliyor.

23 Ekim 2015 Cuma akşamı saat 20.00’de Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nde buluşuyoruz.

Fotoğraf: Selah Özakın

Fotoğraf: Selah Özakın

Özcan Yaman Kimdir?
1988 yılında Mimar Sinan Üniversitesi GSF Fotoğraf Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. 1985-1991 yıllarında İBB Şehir Tiyatroları Sahne fotoğrafçılığı yaptı. 1991 yılından beri reklam fotoğrafçılığı ve belgesel/enstantene fotoğrafçılığı yapmakta. 20′yi aşkın sergide fotoğrafları izleyiciyle buluştu. Sanat–kültür konularında demokratik kitle örgütleriyle çalışmalar yapıyor. Evrensel Gazetesi ve Evrensel Kültür dergilerinde fotoğrafları ve yazıları yayınlanıyor. 2008 yılından bu yana da Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde Öğretim Görevlisi olarak çalışıyor. Ayrıca dergi ve kitap kapak tasarımları yapıyor. Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’ninde fotoğrafçılık dersleri veriyor.

 

KATILIM:

Etkinliğimiz herkese açıktır. Katılım için bu yazıya isim-soyisim, mail adresiniz ve cep telefonu numaranızı yazarak yorum yapmanız yeterlidir.

(Cep telefonu numaranızı yazmanız, her hangi bir aksilik durumunda size ulaşmamız için önemlidir. O nedenle lütfen cep telefonu numaranızı yazdığınızdan emin olun. Telefon numaranız ve mail adresiniz yorumda gözükmeyecek ve 3. şahısların görmesi mümkün olmayacaktır.)

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir