AVŞA ADASI FOTOMARATONU’NA GİDİYORUZ

AVŞA ADASI FOTOMARATONU’NA GİDİYORUZ

DENİZ, KUM, GÜNEŞ ve FOTOĞRAF

1. AVŞA ADASI FOTOMARATONU VE

FOTOĞRAFÇILAR BULUŞMASI’NA GİDİYORUZ

FOTOMARATON EYLÜL AYINA ERTELENMİŞTİR. YENİ TARİH İLERLEYEN GÜNLERDE AÇIKLANACAKTIR. 

 Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak, fotoğrafa gönül vermiş kişilere destek olmaya devam ediyoruz.

Avşa Adası tanıtım filminin yönetmeni de olan Nihat Karadağ, Avşa Belediye Başkanı Cevdet Çağlar ile görüşerek 1. Avşa Adası Fotoğraf Kampı ve Fotomaratonu’nu organize etti.

15 Haziran sabahı İstanbul’dan yola çıkıp, Tekirdağ’dan Ömer Kaptan ve  Öz Kaptan feribotu ile Avşa Adası’na varacağız. Cumartesi gecesi Avşa’da Manyas Motel’de konaklayacağız. Çektiğimiz fotoğraflarla 1. Avşa Adası Fotomaratonu’na katılacağız ve 4.250 TL ödül alacaksınız. Ayrıca her katılımcıya, hem katılım belgesi hem de tüm katılımcıların birer fotoğrafının bulunduğu broşür hazırlanacak ve sizlere hediye edilecek. Pazar günü akşam ise İstanbul’a döneceğiz. Bu süre zarfında, kısa bir tatil de yapmış olacaksınız.

pic_ads_03

 

IMG_0692

FİYAT:

Fotomaraton katılım ücreti kişi başı 40 TL’dir.

İstanbul’dan Avşa’ya gidecekler için indirimli gidiş-dönüş ücreti 50 TL’dir.

Konaklama ücreti kişi başı 35 TL’dir. (Manyas Motel’de iki ya da üç kişilik odada tek kişi fiyatıdır ve fiyata kahvaltı dahildir.  Manyas Motel’in tanıtım videosu bu yazının en altında bulunmaktadır.)

İstanbul’dan katılacaklar için, toplam ücret 125 TL’dir.

MG_0738

KESİN REZERVASYON İÇİN:

 

Hesap Bilgileri:

 

 

İLETİŞİM & REZERVASYON

Sorularınız için 0212 224 65 66 numaralı telefonu arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

MG_8434

DENİZ, KUM, GÜNEŞ ve FOTOĞRAF

1. AVŞA ADASI FOTOMARATONU

VE

FOTOĞRAFÇILAR BULUŞMASI

 

AMAÇ:

 • Türkiye’nin birçok bölgesinden gelecek olan fotoğraf dostları ile Avşa’nın sıcak kanlı insanlarının kucaklaşmasını sağlamak. Kurulan dostluğu, fotoğraf ve insanlar aracılığı ile kalıcı olarak başka memleketlere taşımak.
 • Bu güzel ilçede yaşayan insanların fotoğraf sanatına ilgi duymasını, bu konudaki bilgi ve becerilerinin artmasını sağlamak.
 • Fotomaraton’a katılan fotoğrafçıların Avşa’da çektikleri, bugüne tanıklık eden fotoğraflar sayesinde belediyenin fotoğraf arşivini zenginleştirmek. Bu arşiv sayesinde günümüzü yarınlara taşımak.
 • Türkiye’nin önemli turizm beldelerinden biri olan Avşa Adası’nın fotoğraf konusunda da kalıcı bir etkinliğe ev sahipliği yapması için ilk adımı atmak.
 • Avşa Adası 1. Fotomaraton ve Fotoğrafçılar Buluşması etkinliği süresince; düzenlenecek olan panel, tanıtım, fotoğraf gösterimi sayesinde tüm katılımcı fotoğrafçıların bilgi ve birikimlerini arttırmak. Farklı yerlerde yaşayan fotoğraf dostlarının kaynaşmasını sağlamak. Paylaşımı arttırmak, ortak sorunlara beraberce akılcı çözümler aramak.
 • Avşa’ya 100’den fazla fotoğrafçının gelmesini sağlamak ve çekilen on binlerce fotoğrafla, Avşa’nın doğal güzelliklerinin, tarihinin ve güler yüzlü insanlarının yurt içi ve yurt dışında tanıtımının yapılmasını sağlamak.
 • Fotoğrafçıların yarışmaya verdikleri en iyi fotoğraflardan seçilen karelerin, Avşa Belediyesi ve Avşa’yı tanıtan web siteleri tarafından Avşa’nın tanıtımında kullanılmasını sağlamak. (Afiş, Broşür, Reklam vs vs…)

 

FOTOMARATON ÖDÜLLERİ:

Birincilik Ödülü            :           1.000 TL + 1 yıl Photoline Aboneliği + Plaket

İkincilik Ödülü             :           750 TL + 1 yıl Photoline Aboneliği + Plaket

Üçüncülük Ödülü         :           500 TL + 1 yıl Photoline Aboneliği + Plaket

Sergileme (40 Adet)     :             50 TL

TOPLAM ÖDÜL      :           4.250 TL

 

FOTOMARATON BAŞLANGICI VE BİTİŞİ:

Avşa İskele Meydanı’na Fotomaraton için kayıt ve bilgi masası oluşturulacak, fotomaratona gelen kişiler buradan kayıtlarını yaptırarak yaka kartlarını ve başvuru numaralarını alacaklar. Yarışmaya katılmasını istedikleri fotoğraflarını da fotomaraton sonunda buraya teslim edecekler. Kayıt ücreti olarak kişi başı 40 TL alınacaktır.

 

FOTOMARATON EYLÜL AYINA ERTELENMİŞTİR. YENİ TARİH İLERLEYEN GÜNLERDE AÇIKLANACAKTIR. 

FOTOMARATON BAŞLANGIÇ:

15 Haziran 2013 Cumartesi saat 10.00

FOTOMARATON BİTİŞ:

16 Haziran 2013 Pazar saat 12.00

FOTOĞRAFLARIN TESLİMİ:

16 Haziran 2013 Pazar saat 12.00-13.00 arası.

SONUÇLARIN AÇIKLANMASI ve ÖDÜL TÖRENİ:

16 Haziran 2013 Pazar saat 15.00

 

YARIŞMA JÜRİSİ:

Cevdet Çağlar             (Avşa Belediye Başkanı)

Nihat Karadağ             (Fotoğrafçı ve Fotoğraf Eğitmeni)

Oya Adıyaman             (Fotoğrafçı ve Sanat Tarihçi)

Ferhat Verdi                 (Photoline Dergisi Genel Yayın Yönetmeni)

 

KATILIM KOŞULLARI:

 1. Fotomaratona Jüri üyeleri, Avşa Belediyesi yöneticileri, Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi (NKFA) yöneticileri, Düzenleme Kurulu Üyeleri, etkinlikte görevli olan NKFA üyeleri ve 1. derece yakınları katılamazlar.
 2. Fotomaraton amatör ve profesyonel tüm fotoğrafçılara açıktır.
 3. Fotomaratona kayıtlar 15 Haziran 2013 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak,
 4. 16 Haziran 2013 Pazar günü saat 14.00’de sona erecektir.
 5. Fotomaraton etkinliği 15-16 Haziran 2013 tarihlerinde yapılacak, yani 2 gün sürecektir. Yarışmaya katılacak fotoğrafların Avşa Belde sınırları içinde bu tarihlerde çekilmiş olması gerekmektedir.
 6. Katılımlar başvuru sırasına göre kabul edilecektir. Katılımcılara kayıt sırasında verilen numara rumuz olarak kullanılacaktır (011 Numara=Rumuz). Yarışmaya 1 den fazla fotoğraf verilmesi durumunda kayıt numarası ile birlikte sıra numarası kullanılacaktır. (011–1, gibi)
 7. Fotoğraflar renkli veya siyah beyaz olabilir. Çekimler JPEG formatında, 300 dpi ve uzun kenarı en az 3000 pix olmalıdır.
 8. Fotoğrafların çekim bilgilerine ulaşmak gerektiği takdirde, organizasyon komitesi orijinal çekimi isteyebilecektir.
 9. Her katılımcı en çok 5 adet fotoğrafla yarışmaya katılabilir.
 10. Düzenleme Kurulu, sorunların ve belirsizliklerin çözümünde, gerekli gördüğü durumlarda program değişikliği yapabilir.
 11. Fotomaraton sonucunda, ödül ve sergileme alan fotoğraflar Avşa Belediyesi arşivinde saklanacaktır.
 12. Bu fotoğraflar sahiplerinin adlarını belirtmek kaydı ile ayrıca bir telif ücreti ödemeden Avşa Belediyesi tarafından afis, broşür, katalog gibi basılı yayınlarla dijital ortamlarda tanıtım amaçlı kullanabilecektir.
 13. Fotoğraflara basit müdahaleler kabul edilecektir. (Birden fazla farklı fotoğrafın montajıyla yaratılan fotoğraflar, fotoğrafın orijinalinde olmayan her hangi bir objenin eklenmiş veya var olan objelerden herhangi birisinin çıkarıldığı, HDR (High Dynamic Range) fotoğraf kabul edilmez.) Fotoğrafın yapısı değiştirilmemiş olmalıdır. Panoramik fotoğraflar da kabul edilecektir. Fotoğrafın orijinal yapısını bozmayacak oranda kadrajlanmış, kontrast, aydınlık, renk ayarı ve toz alımı yapılmış fotoğraflar kabul edilir. Seçici kurul, yapısı oynanmış fotoğrafları açıklama yapmadan kabul etmeyebilir.
 14. İtirazlar kabul edilmeyecektir. Seçici Kurul isterse fotoğrafların müdahalede bulunulmamış ilk görünümünü isteyebilir.
 15. Katılımcılar fotoğraf makinelerinin tarih ve saat ayarlarını güncellemekle sorumludur.
 16. Yarışmacı, yarışmaya katıldığı fotoğraflarının, fotomaratonda çekilmiş olduğunu, basit müdahaleler dışında müdahale etmediğini, kendisine ait olduğunu kabul eder, aksi şartlarda ödülleri geri alınır.
 17. Fotomaraton sonunda ödül ve sergileme alan fotoğrafların yer aldığı bir katalog hazırlanacaktır. Hazırlanan kataloglar fotomaraton katılımcılarına hediye edilecektir.

 

* Tekirdağ’dan Avşa’ya gidecekler için Öz Kaptan ve Ömer Kaptan 3 Gemisi, fotomaraton katılımcılarına %50 ulaşım indirimi sağlamıştır.

* Manyas Motel ile görüşülerek, fotomaraton için destek alınmış ve fotomaraton katılımcılarına %50 indirimli konaklama imkanı sağlanmıştır.

* Çavuşoğlu Lezzet Lokantası ile görüşülerek, %50 indirim sağlanmıştır. Çavuşoğlu Lezzet Lokantası. (Alkollü içecekler indirime tabi değildir.)

* Fotomaratona katılan herkesin 1 (bir) adet fotoğrafının olduğu fotoğraf katalogu hazırlanacak ve katılımcılara ücretsiz olarak verilecektir.

* Katılımcılara, Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi ve Avşa Belediyesi tarafından katılım belgesi verilecektir.

 

DESTEKLEYENLER: 

* Avşa Belediyesi

* Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi

* Photoline Dergisi

* Anı Motel 

* Manyas Motel

*  Öz Kaptan Gemisi

* Ömer Kaptan 3 Gemisi

* Çavuşoğlu Lezzet Lokantası


AVŞA BELEDİYE BAŞKANI ile fotomuhabir


AVŞA ADASI’NDA TURİZM 2011 www… ile avsagoruntuleri


MANYAS MOTEL 2011 www.avsa-goruntuleri.com ile avsagoruntuleri


ANI MOTEL 2010 ile fotomuhabir

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

5 Comments to “AVŞA ADASI FOTOMARATONU’NA GİDİYORUZ”

 1. Barbaros aktaş dedi ki:

  Öğretmenim benide yaz

 2. pınar sevim topo dedi ki:

  Ben de geliyorum, sevgiler…

  1. Nihat Karadağ dedi ki:

   Merhana Pınar. Kaydını yaptım. Gezide görüşmek üzere…

 3. burcu aydın dedi ki:

  bizde geliyoruz iki kişi
  :)))

  1. Nihat Karadağ dedi ki:

   Kaydınızı yaptım 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir