Kategori arşivi: Videolarımız

Videolar

doğum ve bebek fotoğrafçılığı kursu

Doğum Fotoğrafçısı olmak istiyorum diyorsanız bu eğitim tam size göre…

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi tarafından düzenlenen fotoğrafçılık kurslarına katılarak, bilginizi ve tecrübenizi artırabilirsiniz. 

Doğum fotoğrafçılığı kursu hakkında ayrıntılı bilgi almak ve online kayıt olmak için lütfen tıklayın: www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu#dogum

Dünyanın ilk fotoğrafçıları kimlerdi?

Dünyanın İlk fotoğraf sergisini kimler açtı?

Dünyanın en pahalı 10 fotoğrafı

Dünyanın en pahalı 10 fotoğrafını sizler için bir araya getirdik.

Nihat Karadağ Fotoğrafçılık Kursu

Nihat Karadağ, NKFA Fotoğrafçılık Kurslarını Anlatıyor

3 dakika da Gece Fotoğrafçılığına dair genel bilgiler öğrenmek ister misiniz?

NKFA kurucusu Nihat Karadağ, bu videoda gece fotoğrafçılığına dair genel bilgiler anlatıyor.

NKFA üyeleriyle gerçekleştirdiğimiz ücretsiz etkinliklerimizde, fotoğraf bilgilerimizi de paylaşıyoruz.

Fotoğrafçılık Kurslarımız hakkında bilgi almak için: https://www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu

Yaklaşık 70 arkadaşımıza Kız Kulesi Salacak Sahili’nde Gün Batımı ve Silüet Çekimine dair ücretsiz eğitim verdik. Sizleri de etkinliklerimize bekleriz…

Soğuk havada fotoğraf makinesinin pil ömrünün nasıl değiştiğini ve alınacak önlemleri sizler için Nihat Karadağ anlattı.

Fotoğrafçılıkta Parasoley Kullanımı…

Photoline Dergisi yazı işleri müdürü Nihat Karadağ sizler için anlattı.

Sony Action Cam Su altı çekimi HDR-AS30V Video İnceleme - YouTube copy

Ayvalık Fotoğraf Gezimiz Esnasında, Sony Action Cam HDR-AS30V Kullanarak Su Altına Daldık. 

Dalışımızı Cunda Adası açıklarında gerçekleştirdik.

Oğlan bizim, kız bizim… NKFA’den iki arkadaşımızı evlendirdik. Mutlu, mesut bir ömür yaşamalarını ve bir yastıkta kocamalarını temenni ediyoruz.

Şevket Şahintaş’ın “Sınır Komşuluğundan Kapı Komşuluğuna” isimli fotoğraf projesinden doğan ve Güven Günel ile birlikte gerçekleştirdiği “Taş Hurma” isimli Belgesel Film Gösterimi 30 Mayıs 2104 Cuma günü saat 20:00′da Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nde gerçekleşti. Filmin ardından Şevket Şahintaş ve Güven Günel katılımcıların sorularını yanıtladı. 

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak düzenlediğimiz Çanakkale Fotoğraf Gezimizin ardından araç içerisindeki röportajlar…
Sizleri de aramızda görmek isteriz…

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak, Yenikapı Mevlevihanesi’nde Fotoğraf Çekimi Etkinliği düzenledik.
Sizleri de aramızda görmek isteriz…

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak 10-11-12 Ocak 2014 tarihlerinde Kapadokya’daydık. Sizleri de aramızda görmek isteriz…

LG’nin fotoğraf özellikleriyle ön plana çıkan akıllı telefonu LG G2’yi Abant’da test ettik.
Türkiye’nin en çok okunan fotoğraf dergisi Photoline’nın editörü Nihat Karadağ’ın yönetiminde 23 Şubat tarihinde düzenlenen günü birlik Abant/Gölçük Photoline fotoğraf gezisinde LG G2’yi test etme fırsatı bulduk.

LG G2 telefon modelini, Photoline Editörü Nihat Karadağ, Abant’ta sizler için test etti.

Stüdyo ışıkları nasıl kullanılır? Low Key fotoğraf nasıl çekilir? Paraflaş ayarları nasıl yapılır? Hepsi bu videoda.

Photoline editörlerinden Nihat Karadağ ve BlackOut Studio Kurucusu Murat Ertürk sizler için High Key fotoğraf çekim tekniğini ve stüdyo kurulumunu anlattı. Nihat Karadağ bu teknikte sık yapılan hataları ve yanlışları örnek çekimlerle gösterdi.

Fujifilm X-T1 aynasız fotoğraf makinesi, hem fotoğraf hem de video çekim performansıyla dikkat çekiyor. Suya ve toza dayanıklı kasası, Fujifilm X-T1’e güç katıyor.

Kalibrasyon ayarının, monitörde ve yazıcı ile nasıl yapılacağını denedik. Kalibrasyon ayarında neler yapılması gerektiğini tek tek inceledik.

Photoline editörü Nihat Karadağ, LG’nin amiral gemisi G2’yi, Fethiye fotoğraf gezisiyle test etti. LG G2 ile kendisinin ve kullanıcıların deneyimlerini örnek çekimlerle paylaştık.

LG’nin başarılı ürünlerinden G2 ile birlikte, yamaç paraşütü yaptık. Yamaç paraşütü serüvenimiz sırasında cihazın kamera ve video yeteneklerini test ettik.

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi tarafından düzenlenen Cumalıkızık ve Gölyazı Fotoğraf Gezisine katılan katılımcıların düşünceleri…

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi (NKFA) tarafından 16 Mart 2014 günü düzenlenen Erikli Şelalesi ve İznik Fotoğraf Gezisi… Sizleri de aramızda görmek isteriz…
Facebook grubumuz: www.facebook.com/groups/nihatkaradag
Web Sitemiz: www.nihatkaradag.com.tr

samsung a5000 fotoğraf makinesi

Aynasız fotoğraf makineleri son zamanlarda revaçta. Öne çıkan makineler ise Sony’e ait. Onlardan biri de A 5000 modeli. Bu aynasız fotoğraf makinesini sizler için inceledik.

Nihat KARADAĞ Fotoğraf Atölyesi olarak, Bosna Hersek ve Karadağ’ı ziyaret ettik.Bu gezi esnasında geziye katılan arkadaşlarımız Samsung NX Aynasız fotoğraf makinelerini ile fotoğraflar çekerek test ettiler.

İşte Fotoğraf Kursları Hakkında Her Şey!
Fotoğraf Eğitmeni Nihat Karadağ ‘Fotoğraf Kursları’ ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.
– Fotoğrafçılık kurslarında ne öğretilir?
– Fotoğrafçılık kurslarına gitmek ne kadar gerekli?
– Fotoğrafçılık kursları ücretleri ortalama ne kadardır?

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak, fotoğrafa gönül vermiş kişilere destek olmak amacıyla düzenlediğimiz ücretsiz etkinliklerimize, Photoline Dergisi’nin katkılarıyla  İSTİKLAL CADDESİNDE UZUN POZLAMA FOTOĞRAF ETKİNLİĞİ ile devam ettik.

 

Pentax WG3 GPS Dijital Fotoğraf Makinesini sizler için test ettik ve akvaryuma attık.

 

 

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi ve İnanç Türkeş Ortaokulu Fotoğraf Kulübü öğrencileriyle ortaklaşa bir fotoğraf projesi gerçekleştirdik.

Nokia’nın 41 megapiksellik mobil cihazı Lumia 1020’yi fotoğraf testine tabi tuttuk.

41 megapiksellik telefon Lumia 1020’nin fotoğraf kalitesi nasıl?

 

 

Panoramik Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Photoshop Düzenlemesi Nasıl Yapılır?

Panoramik Fotoğraflar Photoshopta Nasıl Birleştirilir?

Panoramik Fotoğraf Çekerken Yapılan Hatalar Nelerdir?

Fotoğraf Eğitmeni Nihat Karadağ’ın Anlatımıyla Çekim Teknikleri…

 

Nihat Karadağ, Pentax MX-1 i tanıttı.Pentax  MX-1, retro tasarımı ile dikkat çekiyor. Cihaz 12Mp 1/1.7″ CMOS sensöre sahip. 4x optik zoom ve F/1.8-2-5 oranına sahip lens ile gelen MX-1, hareketli bir LCD (920K) ekrana sahip. Iso 12800 kadar çıkabilen cihaz üzerinde çift titreşim önleme sistemi yer alıyor.Retro tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken Pentax  MX-1’i, Fotoğrafçı Nihat Karadağ inceledi

 

 

 


Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak Diyarbakır ve Mardin’e Fotoğraf Gezisi düzenledik. Fotoğrafçılık Kursu katılımcılarıyla fotoğraf eğitimi pratik çekim çalışmaları…

NKFA DIYARBAKIR-MARDIN GEZISI

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak düzenlediğimiz  BEREKETLİ KÖYÜ ve SUUÇTU ŞELALESİ FOTOĞRAF GEZİSİ’nde, katılımcılardan görüş almıştık. İşte o görüşlerden derlediğimiz eğlenceli görüntüleri sizlerin beğenisine sunuyoruz.

Videonun hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkürler. Başta da çekimleri yapan Okyanus Okan Sefer’e…

 

 

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak 60 kişi ile Suuçtu Şelalesi’ni fotoğraflamaya gittik. Bizi ağırlayan SUFODER üyelerine sonsuz teşekkürler…
06 Ekim 2013 – Pazar
Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/nihatkaradag

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin bu haftaki konuğu, gezi olaylarında fotoğraf çeken Şevket Şahintaş’dı. Yaşadıklarını ve deneyimlerini aktaran Şahintaş, atölye katılımcılarının sorularını da yanıtladı.
Web Sitemiz: www.nihatkaradag.com.tr
Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/nihatkaradag — Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’de.

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin bu haftaki konuğu, gezi olaylarında fotoğraf çeken Şevket Şahintaş’dı. Yaşadıklarını ve deneyimlerini aktaran Şahintaş, atölye katılımcılarının sorularını da yanıtladı.
Web Sitemiz: www.nihatkaradag.com.tr
Facebook Grubumuz: www.facebook.com/groups/nihatkaradag — Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’de.

NKFA üyelerimizden Sinan Çakırlı ve Cemil Seçkin arkadaşlarımızın doğum günü… İyi ki varsınız… 🙂