BÜYÜKADA FOTOĞRAF GEZİSİ (ÜCRETSİZ)

BÜYÜKADA FOTOĞRAF GEZİSİ (ÜCRETSİZ)

NİHAT KARADAĞ FOTOĞRAF ATÖLYESİ

İLE

BÜYÜKADA FOTOĞRAF GEZİSİ

23 Nisan 2013

Yeni fotoğraf gezimiz, Adaların en gezilesi olanı Büyükada’ya.

Fotoğraf gezimiz esnasında Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi eğitmenleri ve profesyonel fotoğrafçıları da sizlere eşlik edecek ve fotoğrafla ilgili her türlü sorunuzu yanıtlandıracak.

adalar
adalar2

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak 23 Nisan’ın resmi tatil olmasını fırsat bilip, Adalar’a gidelim dedik. Bir inanca göre her yıl 23 Nisan tarihinde Ayayorgi Kilisesi’nin bulunduğu tepeyi tırmanıp kiliseye ulaşınca, niyet tutulur ya da şifa umuduyla dua edilir. Ve yine bir inanca göre eğer dileğiniz tutarsa hediye olarak zeytin yağı alıp Kiliseye götürmeniz gerekiyor. Anlayacağınız fotoğraf açısından o gün güzel kareler çıkacak. Ancak Büyükada her zamankinden de kalabalık olacak.

adalar3

Ayayorgi Kilisesi’ni gezdikten sonra yanındaki kocaman bahçeli ve müthiş manzaralı çay bahçesinde oturup soluklanacak ve bol bol fotoğraf çekeceğiz. Burada oturduğunuzda, dünyanın en büyük ahşap yapısı olduğu idda edilen tarihi Rum Yetimhanesini göreceksiniz. Dönüşte yokuşu yürüyerek iniyoruz (10 dk sürüyor), yada dilerseniz faytona veya bisiklete de binebilirsiniz.

adalar4

Öğlen yemeği molasından sonra Reşat Nuri Güntekin’in evi ve 2. Abdülhamit’in yaptırdığı Hamidiye Camii’yi de ziyaret edeceğiz.

Adalar’ın meşhur roma dondurmasının da tadına bakmadan dönmek olmaz.

Sonra eve dönüş vakti…

adalar5

KATILIM:

Etkinliğimiz ücretsizdir. Katılım için bu yazıya isim-soyisim, mail adresiniz ve cep telefonu numaranızı yazarak yorum yapmanız yeterlidir. (Cep telefonu numaranızı yazmanız, her hangi bir aksilik durumunda size ulaşmamız için önemlidir. O nedenle lütfen cep telefonu numaranızı yazdığınızdan emin olun. Telefon numaranız ve mail adresiniz yorumda gözükmeyecek ve 3. şahısların görmesi mümkün olmayacaktır.)

BULUŞMA:

23 Nisan 2013 – Salı günü saat 12.30’da Büyükada İDO İskelesi Önünde Buluşuyoruz.

adalar7


ADALAR DA NE YENİR?
Deniz Mahsülleri, Midye Tava, Roma Dondurması, Lokma.

PEKİ YA ALIŞVERİŞ? 
Adaya özgü malesef çok fazla birşey bulmanız mümkün olmayabilir fakat hediyelik eşyalar bolca var, özellikle çiçekli bayan taçları hemen hemen her yerdeler.

adalar6

ULAŞIM

Büyükada’ya İstanbul Şehir Hatları, İstanbul Deniz Otobüsleri(İDO) Mavi Marmara, Prens Tur, Dentur, Turyol firmaları düzenli olarak sefer düzenliyor.

Bostancı’dan kalkan motorlar yaklaşık 25 dakikada Büyükada’ya varırken,

Kabataş’tan kalkan vapurlar 1 saat 20 dakika,

Kabataş’tan kalkan deniz otobüsleri yaklaşık 50 dakika,

Kartal’dan kalkan motorlar ise yaklaşık 30 dakikada Büyükada’ya varıyor.

 

Kadıköy adalar vapuru

11:00 kalkış 12:15 varış

Kabataştan binecekler için;

10:40 kalkış 12:15 varış

 

Fotoğraflar: Oya Adıyaman ve Serkan İspiroğlu

 

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

86 Comments to “BÜYÜKADA FOTOĞRAF GEZİSİ (ÜCRETSİZ)”

  1. Abdullah Öncel dedi ki:

    Görüşmek üzere.

  2. ALPER ÖZKAN dedi ki:

    Nihat Bey gezinize katılmak ve sizlerle tanışmak istiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir