Fotoğrafçılık kursu ücretleri

Fotoğrafçılık kursu ücretleri

Fotoğrafçılık kursu

Fotoğraf: Melike ÇETİN

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Şimdilerde birçok insanın ilgi alanına giren ve uğraşmaktan bi’ hayli zevk aldığı fotoğraf, her geçen gün dünyasına birilerini daha çekiyor. Fotoğraf sanatında ilerlemek, bu sanat dalında iyi olmayı arzulayan bireyler de piyasada bolca bulunan fotoğrafçılık kurslarına yönelmekte. Ancak başarılı eğitmenlerden kaliteli bir eğitim almak, bu sanat dalında ilerlemek isteyen fotoğraf tutkunlarının, fotoğrafçılık kursları arasından kendi kriterlerine uygun bir fotoğrafçılık kursunu seçmesi oldukça zor. Fotoğrafçılık kursunun sağladığı imkanlar yani derse girecek eğitmen, eğitmenlerin başarıları ve ödülleri, kursun bünyesinde düzenlediği geziler, uygulama çekimleri, ders materyalleri kendinize uygun bir fotoğrafçılık kursu seçerken dikkat etmeniz gereken önemli detaylar. Tabii fotoğrafçılık kursu seçerken bir diğer dikkat edilen nokta ise kurs ücretleri oluyor…

Genelde bu kursların fiyatları ders içeriğine, gidilecek eğitime göre değişiklik gösteriyor. Bu yazımda sizi alandan alana değişiklik gösteren fotoğraf eğitimlerinin ücretleri hakkında bilgilendireceğim…

Temel ve ileri fotoğrafçılık kursu ücretleri

Temel ve ileri fotoğrafçılık kursu, fotoğraf makinesini yeni alan, makinesi hakkında bilgi sahibi olamayan ve fotoğrafa yeni atılan bireylerin tercihi. Temel ve ileri fotoğrafçılık eğitimleri bir çok kurum tarafından şimdilerde veriliyor. Fotoğraf tarihi, fotoğraf makinesi çeşitleri, pozlandırmanın 3 önemli öğesi yani enstantene-diyafram-ASA/ISO, pozlandırma, white balance(beyaz ayarı), kompozisyon, makro, mimari, portre ve stüdyo çekimleri bu kursta göreceğiniz konular arasında. Temel ve ileri fotoğrafçılık kursu ücretleri genellikle 250-300 TL arası değişiklik göstermekte.

Uygulamalı ileri fotoğrafçılık kursu ücretleri

Uygulamalı ileri fotoğrafçılık kursu, fotoğraf sanatında biraz daha yol katetmenizi, fotoğrafta kullanılan ileri teknikleri uygulamalı olarak öğrenmenize imkan sağlıyor. Uygulamalı kurslara giderek, eğitmeniniz ile şehirde gün boyu fotoğraf çekimi yaparken bilgilerinizin teoride kalmadığını, fotoğraftan pratik yaparak daha iyi sonuçlar aldığınızı göreceksiniz. Uygulamalı ileri fotoğrafçılık kursuna katılarak portre, stüdyo, gece, manzara fotoğrafçılığını daha yakından tanıma imkanı elde edecek, fotoğrafçılığın bu uzmanlık alanlarından hangisine daha yatkın olduğunuzu belirleyeceksiniz.  Uygulamalı ileri fotoğrafçılık ücretleri, fotoğrafçılık kursu pazarında genellikle 300-370 TL olarak yerini almış durumda.

Doğum fotoğrafçılığı kursu ücretleri

Hayattaki en özel andır belki de doğum anı. Böylesi özel bir an’a, anne-babanın heyecanla iç içe geçmiş mutluluğuna tanıklık etmek isteyen doğum fotoğrafçısı adayları da doğum fotoğrafçılığı kurslarına yönelmekte. Günümüzde sayısı sürekli artmakta olan doğum fotoğrafçılığı kurslarına giderek ameliyathane koşullarında nasıl doğru anları yakalayacağınızı, ameliyathane şartları altında nasıl çekim yapacağınızı, bebek fotoğrafı çekerken nelere dikkat edeceğinizi ve daha birçok önemli bilgiyi bu kurs sayesinde alacaksınız. Bu fotoğrafçılık kursu ücretleri ise 200’den 400 TL’ye kadar değişiyor.

Profesyonel düğün fotoğrafçılığı kursu ücretleri

Son zamanlarda birçok kişinin meslek haline getirdiği ve en özel anlardan biri olan düğün fotoğrafçılığı sektörüne siz de bir fotoğrafçılık kursu sayesinde atılabilirsiniz. Gideceğiniz bir fotoğrafçılık kursu sayesinde müşterinin size geldiği andan, fotoğrafın müşteriye teslimine kadar geçen dilimi öğrenmiş olacak, profesyonel olarak bu sektörün eğitimini almış olacaksınız. Düğün fotoğrafçılığı kursu ücretleri ise genellikle 350-400 TL arası değişiklik gösteriyor.

Kişiye özel fotoğrafçılık kursu ücretleri

Fotoğrafçılık eğitimi almak istiyor ancak iş ya da eğitim durumunuz yüzünden yeterli vaktinizin olmadığından yakınıyorsanız kişiye özel fotoğrafçılık kursuna katılarak dilediğiniz ders saatleri içerisinde siz de bir fotoğraf eğitimi alabilirsiniz. Üstelik kişiye özel eğitimlerde ders içeriklerini de siz belirleyebilirsiniz. Bu tür özel derslerin fiyatları ise 500-750 TL olarak değişiyor…

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir