Fotoğrafçılık kursu ve profesyonel düğün fotoğrafçılığı..

Fotoğrafçılık kursu ve profesyonel düğün fotoğrafçılığı..

Fotoğrafçılık kursu

Yurtdışında ve özellikle ülkemizde son yıllarda fotoğraf tutkunları tarafından büyük bir rağbet gören profesyonel düğün fotoğrafçılığı, eğlenceli fakat bir o kadar da yorucu bir dal aslında. Yine de düğün fotoğrafçılığı, büyük bir sektör haline gelmiş durumda. Sizde profesyonel düğün fotoğrafçısı olmak, adınızı bu alanda duyurmak, düğün heyecanlarını ve düğüne hazırlık aşamalarını, çiftlerin en önemli, en değerli anlarını fotoğraflar ile belgelemek istiyorsanız bir fotoğrafçılık kursuna giderek bunu başarabilirsiniz. Fotoğrafçılık kursu eğitimleri veren bir kuruma giderek “Profesyonel düğün fotoğrafçılığı” dersleri alabilirsiniz. Bu kursların birinden eğitim alarak hayalinizdeki alana ilk adımınızı atabilir, hatta profesyonelleşebilirsiniz. Kurslar, bu alanda başarıyla anılmak isteyenler için oldukça etkili oluyor.

Nasıl ki ülkemizde profesyonel düğün fotoğrafına ilgi fazlaysa, profesyonel düğün fotoğrafı kurslarına da ilgi aynı oranda fazla oluyor. Genelde düğün fotoğrafçılığı eğitim süreleri 4 ya da 5 hafta sonra tamamlanıyor. Ancak kurs bitiminde sertifikanızı almış ve bir düğün fotoğrafçısı olarak yetiştirilmiş oluyorsunuz. Bu alanda uzman olan eğitmenlerden dersler alarak kendinizi geliştiriyorsunuz. Tabii şunu da belirtelim, bu kurslara katılmadan “temel fotoğraf eğitimi” almış olmanız gerekiyor. Temel fotoğraf eğitiminiz varsa bu kurslara katılmamak için bir sebebiniz de kalmıyor. Peki ama düğün fotoğrafçılığı eğitimlerinin ders içerikleri neler?  Kurumdan kuruma ders içeriği ve ders saati değişiklik gösterse de genel olarak öğreneceğiniz konular bellidir. Ders sırasında dünyada ve ülkemizde isim yapmış düğün fotoğrafçıları, düğün fotoğraflarında nelere dikkat edileceği, çekimlerin nasıl gerçekleştirileceği, çekim yapılacak mekanları, hangi yardımcı ekipmanlara ihtiyaç olacağını, çekim sonrası fotoğraf işlemeyi, fotoğraf albümlerinin nasıl ve neye göre oluşturulacağını, müşteriler ile kurulacak ilişki gibi konular üzerinde konuşulur. Kurs bitiminde tüm bu konuları öğrenecek ve yavaş yavaş kazanacağınız deneyimler ile de kendinizi geliştireceksiniz. Fotoğrafçılık kursunda öğrendiklerinizi yaratıcılığınız ile birleştirerek en özel anlara siz de tanıklık edeceksiniz.

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir