Fotoğrafçılık kursu ve profesyonel yemek fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılık kursu ve profesyonel yemek fotoğrafçılığı

Fotoğrafçılık kursu

 

Dergilerde karşınıza çıkan o etkileyici yemek ya da tatlı fotoğraflarının nasıl çekildiğini mi merak ediyorsunuz? Ya da sizde mi profesyonel olarak yemek fotoğrafçılığı yapmak istiyorsunuz? Fotoğrafçılık kursu veren kurumların “profesyonel yemek fotoğrafçılığı” atölyesine katılarak siz de profesyonel olarak bu sektöre atılabilirsiniz. Fotoğrafçılık kursu sayesinde profesyonel yemek fotoğrafları çekebilir, bu sektörde iş bulabilirsiniz.

Bu atölyeye katılmak istiyorsanız öncelikle temel fotoğraf bilginizin olması da şart. Tabii her kursun önceliği bu değil. Bazı yemek fotoğrafçılığı eğitimlerinin içinde öncelikle temel fotoğraf eğitimi verildiği de oluyor. Yani bu kurslara katılmak için profesyonel yemek fotoğrafçılığı ile ilgilenmeniz yeterli diyebiliriz.

Türkiye’de gideceğiniz herhangi bir yemek fotoğrafçılığı eğitiminde;
yemek-tatlı fotoğrafı örnekleri,
yemek fotoğrafında arkaplanın önemi
food styling
stüdyo ışığı kullanımı, ekipman seçimleri
fotoğraflar üzerinde düzenleme konularını görecek, uygulama çekimleri ile de tecrübe kazanmış olacaksınız.

Peki yemek fotoğrafçılığı ( food photography ) eğitimleri ne kadar sürüyor?

Genellikle yemek fotoğrafçılığı atölyeleri diğer atölyeler gibi 4 ya da 5 hafta olarak sürmüyor. Eğitimler genellikle 1-2 günde tamamlanıyor. Eğitimin sonunda da bu dalda sertifikanızı almış oluyorsunuz. Fotoğrafçılık kursuna katılarak alacağınız profesyonel yemek fotoğrafçılığı eğitimi ile bu sektörde adınızı duyurabilir, çeşitli dergilerde sizin de fotoğraflarınız yayınlanabilir.

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir