Fotoğrafçılık Kursu ve Siz

Fotoğrafçılık Kursu ve Siz

FOTOĞRAFÇILIK KURSU VE SİZ

Merhabalar,
Bu yazıyı okuyorsanız siz de fotoğraf sever dostlardan birisiniz muhtemelen.

Ben de bu kadraj sevgisine 22 yaşında dahil oldum. Lisede dört yıl süren “Grafik ve Fotoğrafçılık” maceramın son yılında tanıştım çoğu zaman dikkat etmediğimiz güzelliklere. Çektiğim karelerin oldukça amatör olmasına karşın insanlara yansıtmak istediklerim için fotoğraf çekme fikrini çok sevdim. Hayvanları, insanları, gökyüzünü, binaları, tarihi eserleri ve birçok  şeyi o karelere sığdırdım…

Fotoğrafçılık okumama rağmen çektiğim karelerin iyiye gitme süreci “Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi” ile başladı. Gerek atölye içi gerekse fotoğraf etkinlikleri ile her geçen gün yeni bilgiler kazanmaya ve yeni tecrübeler edinmeye başladım. Çektiğim karelerin günden güne daha  iyi olduğunu gördükçe daha çok vakit ayırmaya başladım fotoğrafçılığa. Gökyüzünün başka renkleri varmış, güneş her açıdan başka güzel batarmış. Buna benzer sayısız şey keşfettim .

Özetlemek gerekirse fotoğrafçı olmak istiyorsanız mutlaka bir fotoğrafçılık kursundan eğitim almalısınız. Tabiki sadece fotoğrafçılık kursu yetmez.Bununla beraber Photoshop Kursu da almalısınız. Karelerinizde gerekli düzenlemeler yapmanız için bu şart. Fotoğrafçılık kursunu da mutlaka işinin ehli bir ustadan almalısınız. Her yerin verdiği fotoğrafçılık kursları sizi memnun etmeyebilir. Bence “Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi” bu konuda en doğru adreslerden biri.

Neden mi ?

Şu an 23 yaşında kısa film işine yönelmek isteyen ve belli bir süre fotoğrafçılığa ara veren bir insana fotoğrafçılığı tekrar sevdiren bir  hocaydı Nihat Karadağ.

Ufkunuz aydınlık, hayal gücünüz sonsuz olsun.

Sevgiler

Erman TÜRKAN

 

Published by Erman Türkan

Fotoğrafçılık yolunda iyi bir enstantane olmak için ,grafik ve fotoğrafçılık meslek lisesinde ilk adımlarımı attım.Fotoğraf makinemin olmamasından dolayı belirli bir süre fotoğraf çekimlerime mecburi ara vermek zorunda kaldım .2013 yılında Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesinin Balat fotoğraf etkinliği ile yeniden fotoğraflar çekmeye başladım.Daha sonrasında gurup arkadaşlarımın bana bir dslr fotoğraf makinesi hediye etmesiyle bireysel çekimlerle fotoğraf çekimlerime devam ettim.Fotoğraf ustalarımdan aldığım feyzler doğrultusunda iyi bir fotoğrafçı olma yolunda ilerliyorum.Henüz 23 yaşındayım.Sayfama gösterdiğiniz ilgi için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir