İFSAK’dan 2013 Yılına Veda..

İFSAK’dan 2013 Yılına Veda..

OsmanOrsal_GeziParki

İFSAK 2013 yılına, kuruluş yemeği ve ödüller ile veda ediyor

Yılın fotoğraf,sinema ve kurum ödülleri bu gecede sahiplerini buluyor. Türkiye’nin en köklü fotoğraf ve sinema derneği olan İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği – İFSAK, 2013 yılına 54’üncü kuruluş yıldönümü yemeği ve yılın fotoğraf, sinema ve kurum ödülleri ile veda ediyor. Yönetmen Erden Kıral ve Reuters Foto Muhabiri Osman Örsal ödül alacak.

Ülkemizin en köklü fotoğraf ve sinema amatörleri derneği İFSAK, 54. Kuruluş yıldönümünü üyeleri ile birlikte 24 Aralık 2013 tarihinde saat 19:00’dan itibaren Arı Kovanı Restaurant’da gerçekleşecek dernek yemeği ile kutlayacak.

İFSAK Yönetim Kurulu Başkanı Serkan Turaç, 2013 yılınının, üyeleri ile birlikte kutlayacakları derneğin 54’üncü Kuruluş Yıldönümü yemeği ile tamamlanacağını ifade etti.

Serkan Turaç ayrıca, dernek üyeleri ile birlikte 24 Aralık tarihinde Arı Kovanı Restaurant’da saat 19:00’da başlayacak olan kuruluş yemeği sırasında bir gelenek haline gelen  2013 yılı İFSAK ödüllerinin de sahiplerini bulacağını belirtti.

İFSAK 2013 Yılı Sinema Ödülü, sinemaya verdiği emek ve beyaz perdede izleyici ile buluşan “Yük” filmi sebebi ile Erden Kıral’a, 2013 Yılı Fotoğraf Ödülü, Taksim Gezi Parkı’nda çektiği (Kırmızılı Kadına sıkılan biber gazı) fotoğrafı ile Osman Örsal’a, 2013 yılı Kültür ve Sanata Katkı Kurum Ödülü ise Kültür ve Sanata katkılarından dolayı Yay-Sat Doğan Dağıtım’a verilirken 2013 Yılı, İFSAK Yılın Fotoğrafçısı Ödülü Burak Şenbak’a verilecek. Ayrıca, İFSAK’da 10’uncu ve 20’inci yılını tamamlayan üyelere plaketleri verilecek.

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği)

Ülkemizde fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak; fotoğraf ve sinema alanında çalışanlar arasında yakınlaşma ve dayanışma oluşturmak, kişiliklerin ve becerilerin geliştirilebileceği kültür ve sanat ortamını hazırlamak; Türk kültür ve sanatını yurt dışında tanıtmaya çalışmak; diğer ülkelerdeki kültür ve sanat çalışmalarının yurt içinde tanınmasını, izlenmesini sağlamak; toplumsal konularda duyarlı davranarak fotoğraf ve sinema projeleri yapmak temel amaçlarını taşıyan ve kâr amacı gütmeyen bir sivil toplum kuruluşudur.

İFSAK kurulduğu günden beri Türkiye’de fotoğraf ve sinemanın yaygınlaşması, fotoğraf ve sinema üretiminin artması, yeni fotoğraf ve sinema sanatçılarının yetişmesi, fotoğraf ve sinemanın gereken saygınlığı kazanması için çaba göstermektedir. Fotoğraf ve sinema sanatına ilgi duyan, belirli bir temeli olmayan ya da bilgisini ilerletmek isteyenler için verdiği seminerler ve atölye çalışmaları en önemli eğitim amaçlı etkinlikleri arasında yer almaktadır. Bu seminerlerde, konularında uzmanlaşmış eğitmenler tarafından yılda yaklaşık 700 kişi ders almaktadır. İFSAK sergi salonu yerli ve yabancı fotoğraf sanatçılarının sergilerine evsahipliği yapmakta, her ay düzenli olarak fotoğraf ve sinema amatörlerinin yanısıra, kültür – sanat dünyasından tanınmış isimlerin katıldığı söyleşiler, seminerler, fotoğraf gösterileri, fotoğraf yarışmaları düzenlemektedir.

Erden_Kiral

Ahmet Dalgıç

Published by Ahmet Dalgıç

NKFA ve Photoline Dergisi’nde asistanlık görevini yürütmekte. 2013 yılında aldığı fotoğraf makinesi ile hobi olarak fotoğrafçılığa başladı. Kendisini bu alanda geliştirmek için çekim ve gezilere devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir