Objektiflerine Yansıyanları Sundular

Objektiflerine Yansıyanları Sundular

Objektiflerine_Yansiyanlari_Sundular_

 

Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği üyeleri, ‘Objektifime Yansıyanlar Fotoğraf Sunumu’ için bir araya geldi.

Yalova Pastanesi üst katındaki BiAile Kulübü’nde düzenlenen yemekli geceye; Yalova Belediye Başkanı Yakup B. Koçal’ın eşi Suna Koçal, Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hakan İlaslan ile dernek üyeleri iştirak etti. Gecede; dernek üyelerinin çektiği fotoğraflar bir sunum halinde katılımcılara izletildi. Birbirinden güzel fotoğraflardan oluşan sunum, geceye katılanlarca büyük beğeni topladı. Derneğin Başkan Yardımcısı Oya Kalender’in sunduğu etkinlikte; Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın sanata ve sanatçıya verdiği destekten ötürü hazırlanan Kent Müzesi ve Cumhuriyet Meydanı’nı gösteren çerçevelenmiş bir fotoğraf, eşi Suna Koçal’a hediye edildi.

“FOTOĞRAF SANATINI SEVENLERİ BİR ÇATI ALTINDA TOPLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

 

Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Suat GÖK, 2011 yılında fotoğrafa gönül vermiş kişilerin sosyal paylaşım ağında buluşmasıyla başlayan sürecin, fotoğrafçıların bir çatı altında dernekleşmelerine yol açtığını söyledi. Çeşitli organizasyonlarla devam eden etkinliklerin, günümüzde de etkin şekilde sürdürüldüğüne dikkat çeken GÖK, “Fotoğraf sanatına gönül verenlerin 2011 yılında başlayan birlikteliği, 2013 yılının nisan ayı ile birlikte dernek çatısı altında devam etmektedir. Sosyal paylaşım sayfamızdaki üye sayımız 2 bin kişiye yaklaşmıştır. Dernek olarak her geçen gün daha aktif bir dernek olma yolunda çaba göstermekteyiz. Yalova Fotoğraf Atölyesi Derneği olarak ilk etkinliğimizi anneler gününde bir fotoğraf sergisi olarak gerçekleştirdik. Yalova Belediyesi’nin düzenlediği Karanfil Ev etkinliklerinde; ‘Benim Gözümde Yalova’ fotoğraf sergimizle yer aldık. Yalova Belediyesi Kültür Sanat Festivali kapsamında açılan kardeş şehirler fotoğraf sergisine de Yalova’yı anlatan fotoğraflarımızla katıldık. Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen etkinliklerde de Yalova Fotoğraf Atölyesi olarak stand açtık. Fotoğrafı ve fotoğraf sanatını sevdirmek amacıyla BiAile Kulübü’nde 08-12 yaşları arasındaki çocuklarımıza temel fotoğraf eğitimleri verdik. Yalova Konservatuvarı Derneği tarafından açılan fotoğraf kursuna dernek olarak katkıda bulunduk ve bulunmaya da devam ediyoruz. Yalova ve çevresi ile doğal ve tarihi güzellikleri bulunan yerlere yaptığımız fotoğraf gezileri sayesinde fotoğrafçılar arasındaki bağın daha da güçlenmesine çaba göstermekteyiz. Yalova Fotoğraf Atölyesi olarak ilimizin çeşitli yerlerinin yanı sıra; İstanbul Atatürk Arboretum, İstanbul Çamlıca, Santralİstanbul, İstanbul Boğazı, Emirgan- Yıldız Parkı, Bursa Cumalıkızık, Bursa Gölova, Uludağ, Bolu Göynük Çubuklu Gölü, Çanakkale, Edirne Kakava Şenliği, Eskişehir de de fotoğraf çekme etkinliklerinde bulunduk. Bizlere etkinliklerimizde desteğini esirgemeyen Yalova Belediye Başkanımız Yakup Koçal ile emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyorum” dedi.

 

Alıntı : http://www.yalovamiz.com/news.php?id=22851&t=Objektiflerine+Yans%C4%B1yanlar%C4%B1+Sundular+

Ahmet Dalgıç

Published by Ahmet Dalgıç

NKFA ve Photoline Dergisi’nde asistanlık görevini yürütmekte. 2013 yılında aldığı fotoğraf makinesi ile hobi olarak fotoğrafçılığa başladı. Kendisini bu alanda geliştirmek için çekim ve gezilere devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir