PLATO SANAT PORTFOLYO SERİSİNE FOTOĞRAF SANATÇISI ORHAN CEM ÇETİN İLE DEVAM EDİYOR!

PLATO SANAT PORTFOLYO SERİSİNE FOTOĞRAF SANATÇISI ORHAN CEM ÇETİN İLE DEVAM EDİYOR!

plato sanatunnamed

 

Plato Sanat, kariyerlerinin ortasındaki önemli sanatçıların çalışmalarını Portfolyo Serisi adı altında sergiliyor. Sanatçıların kavramsal ve biçimsel çalışmalarının sırasıyla sergileneceği Portfolyo Serisi’nin ikinci sanatçısı ise Orhan Cem Çetin. Çetin’in eserleri 12 Aralık 2013 -26 Ocak 2014 tarihleri arasında  Plato Sanat / T.C. Plato Meslek Yüksekokulu Balat Kampüsü’nde sergilenecek.

Plato Sanat, “Portfolyo Serisi” ile sanatçıların öne çıkan sanatsal çalışmalarının başlangıcına, gelişimine ve günümüzdeki durumuna ışık tutmayı amaçlıyor. Bu bağlamda sergiler  bir tür retrospektif özelliği de taşıyor.

Türkiye’de çağdaş fotoğrafçılık alanındaki en önemli sanatçılardan biri olan Çetin, kavram ve teknik arasında olduğu kadar belgesel ve kurgu arasında da var olan büyük bir dengenin güçlü çalışmalar ortaya çıkardığı fotoğraf serileri yaratıyor. Çalışmalarında, gerçeklikle ve gerçekliğin çeşitli görsel ve medya dönüşüm biçimleri ile ilgili fikir ve varsayımlarımızı sorguluyor.

Sanatçı, çalışmalarında fotoğraf tasvirlerini, kendi çoğulcu ve heterojen yaklaşımını, görsel kültürümüzü inceleyerek yapısal olarak çözümlediği düşünsel ifadelere dönüştürüyor.

Ayrıca bu çalışmalar, güçlü kavramsal ve görsel temellere dayanıyor.  Fotoğrafçılık sanatı üzerinde büyük bir etki gücüne sahip olan Çetin’in estetik ve fotografik yaklaşımı, onu klasik bir fotoğrafçı olmaktan çıkarıyor.

 

 

Sanatçı: Orhan Cem Çetin

Küratör: Marcus Graf

Açılış: 12.12.2013

Sergi Süresi: 12.12.2013 – 26.01.2014 Pazar hariç 10.00-20.00 arası

Adres: Plato Sanat, T.C. Plato Meslek Yüksekokulu / Ayvansaray Caddesi No: 45 Balat, İstanbul

Tel: 444 76 96 / E-mail: info@platosanat.org.tr

Plato Sanat ekibi: Ayşegül Çinici Yazıcı (Direktör), Marcus Graf (Küratör),  Aydın Gökay (Prodüksiyon Sorumlusu)

Ahmet Dalgıç

Published by Ahmet Dalgıç

NKFA ve Photoline Dergisi’nde asistanlık görevini yürütmekte. 2013 yılında aldığı fotoğraf makinesi ile hobi olarak fotoğrafçılığa başladı. Kendisini bu alanda geliştirmek için çekim ve gezilere devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir