ŞİLE’YE GİDİYORUZ

ŞİLE’YE GİDİYORUZ

NİHAT KARADAĞ FOTOĞRAF ATÖLYESİ

ŞİLE FOTOĞRAF GEZİSİ

Bu etkinlik ücretsizdir ve Şile Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenmektedir.

GEZİ TARİHİ : 24 ŞUBAT 2013 – PAZAR
GEZİLECEK YER : ŞİLE
YOLCULUK SÜRESİ : 1,5 SAAT

TUR PROGRAMI:

Sabah saat 08.30’da Mecidiyeköy Teknosa önünde buluşarak Şile’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra Şile merkeze ulaşarak tüm arkadaşlarımıza kahvaltı için bir saatlik bir serbest zaman veriyoruz. Kahvaltının ardından ilk olarak Şile merkezdeki evleri fotoğraf makinalarımızla ziyaret ediyoruz. M.Ö. 7. yy ‘a uzanan tarihinde Frig, Roma, Bizans, Selçuk ve Osmanlı uygarlıklarına ev sahipliği yapmış bu şirin ilçede hala tarihi kültürü taşıyan evler ve dükkanlar bulunuyor. Bu tarihi yapıları fotoğrafladıktan sonra Şile Fenerine geçiyoruz. 150 yaşındaki Şile Feneri, dünyada aktif olarak görev yapan ikinci fenerdir. Fener tarihi dokusunu hala korumakta ve Şile’nin siluetini fotoğraflamamıza yardımcı olacak. Buradan 500-600m. yürüyerek Ağlayan Kayalar mevkiine ulaşıyoruz. Görüntüsünden dolayı ağlayan bir insana benzediği için bu ismi almış. Ardından tüm arkadaşlarımıza öğle yemeği için bir buçuk saatlik serbest zaman veriyoruz. Belirtilen yerde buluşarak Limana geçiyoruz. Liman içinde suya vuran yansımalarıyla teknelerin çeşitli görünümleri, ağ onaran balıkçılar, denize açılan tekneler, martıların süzülüşleri ile renklenen, hareket kazanan dalgakıranın değişik açılardan fotoğraflayarak buradaki turumuzu tamamlıyoruz. Son olarak Tarihi Şile Kalesi’ni ziyaret ederek, kaleyi ve gün batımını fotoğraflıyoruz ve bu küçük sahil kasabasıyla vedalaşıyoruz.

 

ARAÇ KALKIŞ YERİ:

Mecidiyeköy Teknosa Önü: 08:30

 

AÇIKLAMALAR:

• Gezi yolculuğu ücretsizdir. Katılanlar sadece yemek masraflarını ve özel ihtiyaçlarını kendileri karşılayacaklardır.

• Akşam İstanbul’a Şile’den dönüş saat:18.00’de olacaktır.

• Belirtilen yerlere araç çıkamadığından dolayı doğa yürüyüşü olacaktır. Bu nedenle uygun kıyafetler ve ayakkabı seçilmelidir. Havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor. Ancak yağmur ihtimaline karşılık, yağmurluk ve şemsiyenizin yanınızda olması önerilir.

 

KATILIM: 

Otobüs 20 kişilik olduğundan, etkinliğimizi duyurur duyurmaz 30 dakika içinde kontenjanımız doldu. Ancak kendi imkanlarınızla gelmek isterseniz, Şile’de saat 10.00’da buluşabiliriz. Bir sonraki gezimiz ise Edirne’ye olacak. 40 kişilik bir araç ayarladık. Etkinliğin günü için bizi mail grubumuza abone olarak yada facebook’tan takip edin. Etkinliğimiz yine ücretsiz olacaktır.

 

ÖNEMLİ DUYURU: Bir sonraki gezimiz, Edirne’ye olacaktır. Etkinliğimiz yine ücretsizdir. Bu sefer kontenjan 40 kişidir. Lütfen facebook ve twitter dan bizi takip edin.   

 

BU ETKİNLİĞİN GERÇEKLEŞMESİNE EMEK VERENLER: 

GEZİ PLANLAMASI: Oya Adıyaman – Tuğba Sinanoğlu

ARACIN AYARLANMASI: Nihat Karadağ – Akın Akıncı

DUYURU YAPILMASI: Cemil Seçkin – Salih İşçi

KAYITLARIN ALINMASI: Tuğçe Aktaş – Berrin Nurveren

İLETİŞİM KOORDİNATÖRÜ: Cemil Seçkin – Nihat Karadağ

IMG_7005

IMG_6999-2

 

BD0_6124

 

BD0_6119

 

BD0_5531

 

 

 

Kapak Fotoğrafı: Salih İşçi

Yazı içerisindeki diğer fotoğraflar: Birol Doğan

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

12 Comments to “ŞİLE’YE GİDİYORUZ”

  1. Gülçin Demirci dedi ki:

    Kendi olanaklarıyla gelenler için bir iletişim numarası verebilir misiniz? 10:00’da merkez’de olunacak ama herhangi bir terslik durumunda sizinle nasıl iletişime geçebiliriz? Selamlar

    1. Nihat Karadağ dedi ki:

      Mesajınızı geç gördüm. Sitenin en üstünde telefon numaramız yazıyordu. Şile’ye gidip geldik. Şimdi fotoğrafları paylaşıyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir