68 FOTOĞRAFÇI BEYPAZARI’NI FOTOĞRAFLADI

68 FOTOĞRAFÇI BEYPAZARI’NI FOTOĞRAFLADI

68 FOTOĞRAFÇI BEYPAZARI’NI FOTOĞRAFLADI

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi (NKFA), İstanbul ve Ankara’dan katılan fotoğrafçılarıyla Nallıhan Kuş Cenneti ve Beypazarı’nı fotoğrafladı.

İki haftada bir pratik çekimler için şehir dışı geziler düzenleyen NKFA; üyelerinin görmediği yerleri görmesine ve fotoğraflamasına imkan sağlıyor. Geziye katılan fotoğrafçılar, takıldıkları konularda NKFA eğitmenlerinden yardım alırken, kısa brifinglerle çekim tekniklerine dair de bilgiler veriliyor.

Geçtiğimiz Cumartesi gece 22:00’de İstanbul’dan yola çıkan NKFA, Pazar günü sabah 5:00’de Nallıhan Kuş Cenneti’ne vardı ve burada uzun pozlama yıldız fotoğrafları çekerek geziye başladı. Günün ışımasıyla birlikte gün doğumu ve manzara fotoğrafları da çeken NKFA fotoğrafçıları, Nallıhan Kuş Cenneti’nin doğal güzelliklerine hayran kaldılar. Kuş Cenneti’nde 3 saat zaman geçirdikten sonra Beypazarı’na doğru yola çıkıldı.

Hıdırlık Tepesi’nde çay molası

Kahvaltılarını Beypazarı’nda yapan NKFA üyeleri, daha sonra tanınan serbest zamanda ilçenin eski evleri, camileri ve hanlarını fotoğrafladı. Dükkanlardaki esnafları ve Pazar kuran esnafları da fotoğraflayan NKFA üyeleri, gezinin sonunda Hıdırlık Tepesi’nde çay molası verip toplu fotoğraf çektirdiler. Ardından da İstanbul ve Ankara’ya döndüler.

NKFA Nedir, Nerededir?

NKFA, Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin kısaltmasıdır. NKFA’nın Türkiye’nin dört bir yanından 10 bini aşkın üyesi vardır. Taksim’deki atölyede fotoğrafçılık kursları ve fotoğraf eğitimleri verilmektedir. Ayrıca usta fotoğrafçılarla fotoğrafa dair söyleşiler de düzenlenmektedir. NKFA gezileri ve fotoğrafçılık kursları hakkında daha fazla bilgi için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz:  www.nihatkaradag.com.tr



NHT_5281 - Kopya copy

NHT_5281 - Kopya copy2

NHT_5281 - Kopya copy3

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir