SU UÇTU ŞELALESİ ve BEREKETLİ KÖYÜ FOTOĞRAF GEZİSİ

SU UÇTU ŞELALESİ ve BEREKETLİ KÖYÜ FOTOĞRAF GEZİSİ

 SU UÇTU ŞELALESİ ve BEREKETLİ KÖYÜ

FOTOĞRAF GEZİSİ

6 Ekim 2013 – Pazar

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

 

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, Su Uçtu Şelalesi ve Bereketli Köyü ile devam ediyoruz. 

Balıkesir’in Bandırma ilçesi sınırlarında yer alan Bereketli, Kuş Gölü kıyısında yer alan şirin bir Anadolu köyü. Balıkçılıkla geçinen bu köy, Pelikanlarıyla meşhur. Köylüler sabahın erken saatlerinde göle açılıp balık tutuyor, dönüşte ise Pelikanların göz hakkı olan balıkları kendi elleriyle pelikanlara ikram ediyorlar.

Pelikanları ve Balıkçıları fotoğrafladıktan sonra Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa İlçesinde bulunan Su Uçtu Şelalesi’ne giderek, bu doğa harikasını fotoğraflayacağız.
439 suuçtu ocak ayında 4

 

(5 Ekim Cumartesi’yi 6 Ekim Pazar’a bağlayan gece)

İncirli Eski Boyner Önü: 22.00

Mecidiyeköy Teknosa Önü: 22.30

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 23:30

Bereketli Köyü’ne Varış: 05.00

Mustafa Kemal Paşa’ya Hareket ve Varış: 11.00-11.30

Öğlen Yemeği İçin Serbest Zaman: 11.30-12.30

Su Uçtu Şelalesi’ne Varış: 13.00 

İstanbul’a hareket: 16.00

İstanbul’a varış: 22.00 (Trafiğin durumuna göre değişebilir.)

bereketlimanzaraları

Yukarıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Bereketli Köyü’ne varıyor ve burada şehirde göremediğimiz yıldızlarla, Uzun Pozlama Yıldız Fotoğrafları çekiyoruz. Sabahın ilk ışıklarıyla balıkçıları Kuş Gölü’ne uğurladıktan sonra Köy Kahvesi’ne geçip burada sıcacık çaylarımızı ve bizim tarafımızdan hazırlanmış sandiviçleri atıştırıyoruz.

 

Balıkçıların balıktan dönme saatine kadar şirin bir Anadolu köyü olan Bereketli Köyü’nün içerisinde gezerek fotoğraflar çekiyoruz. Ardından balıkçıları ve pelikanları fotoğraflamak için tekrar göl kıyısına gidiyoruz. 

Daha sonra Mustafa Kemal Paşa İlçesine doğru hareket ediyor ve öğlen yemeği için burada serbest zaman tanıyoruz. Yaklaşık 1,5 saatlik serbest zamandan sonra Su Uçtu Şelalesi’ne doğru hareket ediyor ve buradaki doğal güzellikleri fotoğraflıyoruz.

Su Uçtu Şelalesi’nde SUFODER Suuçtu Fotoğraf Sanatı Derneği’nin bizlere semaverde çay ikramı olacak. Sıcak çay eşliğinde sıcak dostluklarda kazanacağız… 

Saat 16.00 itibariyle İstanbul’a dönüş Yoluna geçeceğiz. Saat 22.00’de İstanbul’da olmayı planlıyoruz. Trafiğin durumuna göre değişiklik gösterebilir. 

HATIRLATMA: Bu gezi çekim pratikleri yapmak amacıyla düzenlenen bir gezidir. Gezi esnasında Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin eğitmenleri ve profesyonel fotoğrafçıları sorularınızı yanıtlayacak ve çekim tekniklerine dair kısa brifingler verecektir. Gezi esnasında gerçekleştireceğimiz uzun pozlama yıldız fotoğrafları için tripot ve varsa kablolu yada kablosuz harici denklanşör, pelikan fotoğrafları için tele objektif ve varsa daha rahat hareket için su geçirmez sarı işçi botları, uzun pozlama şelale fotoğrafları için  tripot ve varsa ND Filtre yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.

suuçtu enstanteneleri 34

FİYAT:

Kişi başı 80 TL‘dir. Gezi ücretine; Bereketli Köyü, Mustafa Kemal Paşa ve Su Uçtu Şelalelerine gidiş dönüş yol ücretleri, otobüste dağıtılacak sandiviç, meyve suyu ve kek, fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR: Sabah Kahvaltısı, Öğle yemeği, Akşam yemeği dahil değildir.

(Her gezimizde olduğu gibi, bu yazıya yorum yaparak gelmek istediğini belirten kişiler arasından yapılacak çekilişle, iki (2) kişi gezimize ücretsiz katılacaktır. Ödeme yapmış olsalar dahi, ücretleri iade edilecektir.)

bereketli manzaraları 3

 

SON KATILIM TARİHİ:

4 Ekim 2013 Cuma katımcı olmak için son gündür.

 bereketli köyü 4

KESİN REZERVASYON İÇİN:

Geziye kesin katılımcı olmak için 4 Ekim Cuma gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 30TL‘sini yatırıp, EFT ya da havale isminizi, telefon numaranızı ve nereden bineceğinizi gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Kalan 50 TL’lik ücret araç içerisinde toplanacaktır.

Hesap Bilgileri:

Vakıfbank – Nihat Karadağ adına kayıtlı hesap.

Şube Adı: Atatürk Oto Sanayi

Hesap No: 00158007298948247

IBAN: TR930001500158007298948247

bereketli balıkçıları

İLETİŞİM & REZERVASYON:

Sorularınız için 0212 224 65 66 yada 0530 274 88 98 numaralı telefonları arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

 437 suuçtu ocak ayında 2

BEREKETLİ KÖYÜ HAKKINDA BİLGİ:

Bereketli Köyü, Balıkesir ilinin merkez ilçesine bağlı bir köydür. Köyün Balıkesir merkeze uzaklığı 27 km dir.

Köyün cumhuriyetle birlikte kullanılan adı Bereketli, cumhuriyet öncesi İstavra (İstaura), Nastavra daha sonra Mastavra olarak anıla gelmiştir.Çamlı mezar, Türkler mezarı yumaklı dağı, Kale bölgelerinde eski yerleşim yerlerine ait kalıntılara toprak altında rastlanmaktadır. Bu kalıntılardan çıkan bazı kırık dökük tarihi eşyalar köyün eski okulunda 25 yıl öncesine kadar saklanmıştır.Köy halkının çoğunluğu Manav olup çok azda olsa 93 Harbi dolayısıyla gelen göçmenler vardır.

SU UÇTU ŞELALESİ HAKKINDA BİLGİ:

Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa ilçesine 18 km uzaklıkta bulunan ve ilçenin içme suyu ihtiyacını karşılayan Suuçtu Şelalesi 38 metre yükseklikten dökülür. Çataltepe mevkiinde, Muradiyesarnıç Köyü yakınlarında, Karadere üzerinde fay hattının çökmesi ile oluşmuştur. Kayın, meşe, çam ağaçlarının gölgesinde serin bir dinlenme alanı olan bu alan, etrafındaki ahşap piknik masaları ve ocakları sayesinde piknikçilerin çok rağbet ettiği bir mesire yeridir. Ve tabi ki her zaman temiz tutulması önemlidir. Turistlik açıdan çok güzel bir yerdir. Her yıl ortalama 500.000 kişi ziyaret etmektedir. Suuçtu şelalesinin yolu üzerine MuradiyeSarnıç köyü bulunmaktadır. Suuçtu şelalesi de bu şirin köye bağlıdır. 

Facebook’taki Suuçtu Şelalesi Fotoğraf Arşivi’ne şu linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.facebook.com/MKPSUUCTUSELALESI?ref=ts&fref=ts

 

88 suuçtu

 

Yukarıdaki Fotoğraflar: Feridun Aslan

Aşağıdaki Fotoğraflar: Nihat Karadağ

IMG_7575

IMG_7580

IMG_7592

IMG_7595

IMG_7599

IMG_7647

IMG_7652

IMG_7659

IMG_7670

IMG_7706

IMG_7748

IMG_7801

IMG_7810

IMG_7816

IMG_7827

IMG_7850

IMG_7864

IMG_7870

IMG_7898

IMG_7904

IMG_7911

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

29 Comments to “SU UÇTU ŞELALESİ ve BEREKETLİ KÖYÜ FOTOĞRAF GEZİSİ”

 1. NECO dedi ki:

  anladım hocam teşekkürler birde bu var hocam bu nasıl Fujifilm S4600……..

 2. NECO dedi ki:

  anladım hocam teşekkürler birde bu var hocam bu nasıl Fujifilm S4600

 3. UĞURCAN dedi ki:

  Hocam Çok Üzgünüm Bazı Nedenlerden Dolayı Gelemedim Kusura Bakmayın 🙁 Birdahaki geldiğinizde inşallah.her zaman bekleriz.başımızın üstünüzde yeriniz var

  1. Nihat Karadağ dedi ki:

   Teşekkürler Uğurcan. Umarım yine geliriz… 🙂

 4. Neco dedi ki:

  Merhabalar Nihat Bey;Sizlere Bir Sorum Olucak Yardımcı Olursanız Tabiki?
  Ben Dijital Fotoğraf Makinası Kullanıyordum Kodak Ancak Şimdi Yeni Almaya karar verdim cebime uygun olarak
  *Nikon Coolpix L810
  *Sony DSC-H200
  .*Nikon Coolpix L310
  Bunlardan hangisi daha iyidir hangisini tavsiye edersiniz?veya bu fiyatlarda sizin tavsiye edebileceğiniz bir fotoğraf makinası varmı
  Teşekkürler

  1. Nihat Karadağ dedi ki:

   Merhaba Neco. H200 Dijital kompakt fotoğraf makinesi Nikon’un diğer 2 makinesine oranla daha yüksek megapiksel (20,1 MP) ve daha fazla zum (26x optik) olanağı sağlıyor. Ayrıca HD video özelliği var. 3 makineden H200 daha üstün özelliklere sahip.

 5. Hakan dinler dedi ki:

  Ben de geliorum

  1. Nihat Karadağ dedi ki:

   Kaydınızı yaptım hakan bey. Gezide görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir