Ayvalık – Şeytan Sofrası – Cunda Adası Fotoğraf Gezisi

Ayvalık – Şeytan Sofrası – Cunda Adası Fotoğraf Gezisi

PhotoPlay ile Ayvalık – Şeytan Sofrası  ve Cunda Adası Fotoğraf Gezisi

PhotoPlay olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, 12-13 Eylül 2015 Ayvalık – Şeytan Sofrası – Cunda Fotoğraf Gezisi ile devam ediyoruz.

Bu gezimizde hem tatili, hem de fotoğraf gezisini birleştirdik.

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Balıkesir’in gözde mekanları Ayvalık Şeytan Sofrası’nda gün doğumunu ve gün batımını fotoğraflayacağız, tekne turuna çıkacağız, denize gireceğiz, su altı dalış yapacağız, su altında balıkları ellerimizle besleyeceğiz ve Cunda sokaklarında fotoğraf çekeceğiz. Ayrıca fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında eğitmenlerimiz tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

AYVALIK – CUNDA

Alibey Adası ya da bilinen adıyla Cunda, idari bakımdan Balıkesir’in Ayvalık ilçesine bağlı bir ada. Ayvalık koyundaki Ayvalık Adaları olarak adlandırılan irili ufaklı 22 adanın içerisinde yerleşime açık tek ada Cunda’dır. Türkiye’nin Ege Denizi’nde bulunan 4. büyük adasıdır.

Alibey Adası’nın bugünkü ismi, Kurtuluş Savaşı’nda padişahın ‘Yunanlılara teslim olun’ emrine karşı gelerek silahlı mücadeleye başlayan ilk birliğin kumandanı Yarbay Ali Çetinkaya’ya ithaftır. Ada daha önce Cunda ve Moshonisia (Kokuluada) isimleriyle tanınıyordu. Piri Reis’in Kitab-ı Bahriyesi’nde bahsettiği Yund Adalarının bu bölgeye ait olduğu tahmin edilmektedir.

ŞEYTAN SOFRASI

Ayvalık ilçe merkezinin 8 km güneyinde bulunan, bölgeye hakim büyük kayalık tepelerin üzerindedir. Mevkiden tüm Ayvalık Adaları ve Midilli Adası’nın manzarası gözükmektedir. Üzerinde Şeytan’ın ayak izi bulunduğuna inanılan, halkın madeni para atarak dilek dilediği eski bir lav birikintisi vardır. Sönmüş bir volkandan arda kalan lav birikintileriyle oluşmuş tepe, yuvarlak sofra biçimini andırır. Demir kafes içine alınan ayak izine benzeyen şekil turistlerin özellikle uğradığı yerlerden biridir. Ayrıca gün batımını seyretmek için, Türkiye’de en iyi manzaraya sahip yerlerden biridir.

ARAÇ KALKIŞ SAAT ve DURAKLARI:

11 Eylül Cuma akşamı aşağıdaki saatlerde belirtilen duraklarda buluştuktan sonra, Ayvalık’a doğru hareket ediyoruz.

İncirli Doğtaş Önü 22:00

Mecidiyeköy Teknosa Önü: 22:30

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 22:45

Ayvalık’a Varış: 06:00

GEZİ PLANI

12 Eylül Cumartesi

Sabah gün doğumundan önce Ayvalık’ta olacağız. Gündoğumunu fotoğrafladıktan sonra Ayvalık merkezde kahvaltı (Ücrete Dahil) yapacağız. Daha sonra da katılımcılara serbest zaman tanıyacağız. İsteyen tekne turuna ve dalışa katılabilir, ki çoğunluk katılacaktır (Ayrıntılar aşağıda).

Saat 17.00 ‘de tekneden Ayvalık merkeze döneceğiz ve gün batımı için Şeytan Sofrasına doğru hareket edeceğiz. Akşam yemeğinden sonra ise Cunda sokaklarında dolaşacağız. Sonra da konaklama için otelimize geçeceğiz.

13 Eylül Pazar

Sabah otel de kahvaltımızı yaptıktan sonra (Ücrete Dahil) otelden çıkışımızı yapıyoruz ve Cunda Adası’nı bir de gündüz gözüyle gezip fotoğraf çekeceğiz. Öğleden sonra ise İstanbul’a dönüşe geçiyoruz.

DSC_1408 copy

GEZİ ÜCRETİ:

Kişi başı 250 TL‘dir. Gezi ücretine; gidiş dönüş yol ücretleri, 2 sabah kahvaltısı, 1 gece otelde konaklama, fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri ile otobüste dağıtılacak ikramlar (sandiviç, poğaça, meyve suyu, çay, kahve) ve zorunlu seyahat sigortası dahildir.

Aşağıda belirtilen TEKNE ÜCRETİ, katılmak isteyenlerden araç içerisinde ayrıca toplanacaktır.

(Her gezimizde olduğu gibi, araç içerisinde yapılan çekilişle, bir kişi bundan sonraki günübirlik fotoğraf gezimize tamamen ücretsiz katılacaktır.)

TEKNE ÜCRETİ: 

Dalış Yapacaklar İçin Su Altı Dalış Ücreti: Kişi başı 100 TL (Tekne Turu ve Öğlen yemeği (3 çeşit) dahil – Kişi başı 25-35 dakika arası su altında kalacaksınız, balıkları elinizle besleyeceksiniz. Dalıştan sonra sıcak duş ve sıcak çorba ikramı dahil. İsteyenler için su altında fotoğraf ve video çekimi yapılacak.)

Dalış Yapmadan Güneşlenmek ve Yüzmek İsteyenler İçin Ücret: Kişi başı 50 TL (Tekne Turu ve Öğlen yemeği (3 çeşit) dahil – Sıcak duş ve sıcak çorba ikramı dahil.)

SON KATILIM TARİHİ:

11 Eylül 2015 Cuma katılımcı olmak için son gündür.

KESİN REZERVASYON İÇİN:

Geziye kesin katılımcı olmak için 11 Eylül 2015 Cuma gününe kadar önce aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşarak ön kayıt yaptırmalısınız. Ardından aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 100 TL‘sini yatırıp, EFT ya da havale isminizi, telefon numaranızı ve nereden bineceğinizi gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Kalan 150 TL’lik ücret araç içerisinde toplanacaktır. Yukarıda belirtilen TEKNE ÜCRETİ, katılmak isteyenlerden araç içerisinde ayrıca toplanacaktır.

Hesap Bilgileri:

Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı
BANKA KODU: 111
ŞUBE KODU: 3663
ŞUBE ADI: ENPARA
HESAP NO: 0049943112
IBAN: TR420011100000000049943112

İLETİŞİM & REZERVASYON: Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL:

Ayvalık Uygulama Oteli

TEKNE TURU VE DALIŞ GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ OKUL:

1452111_231088747055893_540953367_n-300x111

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir