KARADENİZ VE BATUM FOTOĞRAF GEZİSİ

KARADENİZ VE BATUM FOTOĞRAF GEZİSİ

karadeniz

DOĞU KARADENİZ VE GÜRCİSTAN-BATUM FOTOĞRAF GEZİSİ

19 Eylül – 25 Eylül 2015

Sinop-Samsun-Ordu-Fatsa-Giresun-Trabzon-Maçka-Sümela Manastırı-Çamlıhemşin-Zil Kale-Kaçkar Dağları-Ayder Yaylası-Hopa-Gürcistan-Batum

Karadeniz ve Batum’u fotoğraf karelerine sığdıramayacaksınız!

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Canon_EOS-100D

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak doğanın ve yeşilliğin merkezi olan Karadeniz’e ve Batum’a gidiyoruz. Üstelik fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında Nihat Karadağ tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

canon_11-24_intro copy

Sinop, Samsun, Giresun, Ordu, Trabzon, Rize ve Hopa’yı fotoğrafladıktan sonra Gürcistan sınırını geçip Batum’a gidiyoruz.

NOT: Pasaportu olmayanlarda Gürcistan sınırını, üzerinde TC Kimlik No yazılı Nüfus Cüzdanlarıyla geçebilirler.

NHT_1043

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN:

19 Eylül Cumartesi’yi 20 Eylül Pazar’a bağlayan gece yola çıkıyoruz. 

22.00 – İncirli – Doğtaş Önü (Ömür plaza karşısı)

22.30 – Mecidiyeköy – Teknosa Önü

23.00 – Kadıköy – Evlendirme Dairesi Önü

NHT_1028

2. GÜN – 20 Eylül 2015 Pazar: Samsun, Ordu

19 Eylül Cumartesi akşamı yukarıda belirtilen saatlerde otobüsümüzle hareket ettikten sonra 20 Eylül Pazar sabahı Samsun’a ulaşmış oluyoruz ve Samsun Airport Hotel’de, havuz kenarında açık büfe olarak kahvaltımızı yapıyoruz. Samsun da Bandırma Vapuru, Atatürk Müzesi ve Etnografya Müzesini gezdikten sonra öğlen Bafra pidesi yemek için mola veriyoruz. Öğlen yemeğinin ardından Ordu’ya doğru harekete geçiyoruz. Yol üzerinde Fatsa’da, Bolaman Kalesi’nde çay molası veriyoruz.

Ordu’ya ulaştıktan sonra Ordu Merkezi fotoğraflıyor ve geziyoruz. Buradan sonra da gün batımı için Ordu şehrini tepeden gören Boztepe mevkine teleferik ile çıkıyoruz. Burada eşsiz şehir manzarasını ve gece fotoğraflarını çektikten sonra Giresun’a geçerek kalacağımız otelimize varıp, odalarımıza yerleşiyoruz.

NHT_0472

3. GÜN – 21 Eylül 2015 – Pazartesi: Giresun, Trabzon

Sabah erken saatlerde otelde kahvaltımızı aldıktan sonra otelden ayrılarak Giresun Kalesi’ni fotoğraflamaya gidiyoruz ve burada verdiğimiz kısa bir moladan sonra Trabzon’a geçerek, Maçka üzerinden Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Öğlen yemeğinden  sonra ise Uzungöl’e doğru hareket ediyoruz. Burada verdiğimiz serbest zamanın ardından Rize’deki otelimize geçiyoruz.

NHT_0879

4. GÜN – 22 Eylül 2015 – Salı: Rize

Otelimizde kahvaltımızı yaparak yola koyuluyoruz. Fırtına Vadisi üzerinde sık sık mola verip, hem fotoğraf çekiyor, hem de mis gibi kokusu ve derenin şırıltısıyla doğa ile iç içe saatler geçiriyoruz. Fırtına Vadisi’nde bulunan Çamlıhemşin, Zil Kale, Kaçkar Dağları Milli Parkı’nda bulunan Ayder Yaylası’nı fotoğraflayacağız. Ardından Hopa’daki otelimize doğru hareket ediyoruz.

5. GÜN – 23 Eylül 2015 – Çarşamba: Batum

Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde alıp Gürcistan Batum’a doğru yola çıkıyoruz. Sarp Sınır Kapısı’ndan geçtikten sonra Batum Kalesine giderek burayı geziyoruz. Ardından şehir merkeze giderek burada dolaşıyoruz daha sonra Batum da bulunan Dünya’nın en büyük Botanik Bahçesini ziyaret ediyoruz. Botanik Bahçesini gezdikten sonra Batum şehir merkezine geri döneceğiz, ışık ve su gösterilerinin yapılmış olduğu kent meydanını ve şehrin gece fotoğraflarını çekiyoruz. Batum’un gece fotoğraflarını çektikten sonra, gece yarısından sonra buluşup Batum şehir merkezinden Hopa’daki otelimize geri dönüyoruz.

6. GÜN – 24 Eylül 2015 – Perşembe: Artvin-Borçka-Karagöl

Sabah otelde aldığımız kahvaltının ardından Karagöl’e gidiyoruz. Doğa ile baş başa zaman geçirip, eşsiz fotoğraflar çektikten sonra Borçka merkeze geçerek, yemek molası veriyoruz. Bir kaç saat Borçka’yı dolaştıktan sonra, Sinop’a doğru hareket ediyoruz.

7. GÜN: 25 Eylül 2015 – Cuma: Sinop – Abant

Bu geceyi yolda geçirmiş olacağız ve sabah saatlerinde  günün ilk ışıklarıyla Sinop’a varacağız. Kahvaltımızı yaptıktan sonra Sinop Cezaevi’ni geziyoruz. Öğlen saatlerinde ise Abant’a doğru yola çıkacağız. Abant’ta verdiğimiz yemek molasından sonra da İstanbul’a dönüyoruz. İstanbul’a varış saatimiz 23.00 olacak.

FİYAT: 

Kişi başı ücret 700 TL’dir.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

Programda geçen bütün ulaşımlar ve tüm çevre gezileri

Araç İkramları – Sandiviç – kek – meyve suyu – kola – fanta vs…

Otellerde konaklama – 4 gece

Tüm Sabah Kahvaltıları – 6 kahvaltı

Zorunlu Seyahat Sigortası

Otopark ücretleri,

Milli Parklara giriş ücretleri,

Gezi sırasında Nihat Karadağ’ın fotoğraf danışmanlığı hizmetleri, fotoğraf eğitimi ve değerlendirmeler.

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

Öğle ve Akşam Yemekleri ile içecekler

Kişisel harcamalar

Yukarıda belirtilmeyen hizmetler

Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri (Müze kartı olanlar yanlarına alabilirler)

Gürcistan Sınır Kapısı’ndan geçerken ödenecek yurt dışı çıkış harcı (15 TL)

NHT_1017

SON KATILIM TARİHİ:

18 Eylül 2015 Cuma günü katılımcı olmak için son gündür.

KESİN REZERVASYON İÇİN:

Geziye kesin katılımcı olmak için 18 Eylül 2015 Cuma gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 100 TL‘sini yatırıp, EFT ya da havale isminizi, telefon numaranızı ve nereden bineceğinizi gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Kalan 600 TL’lik ücret araç içerisinde toplanacaktır.

Önemli Not: Gezilerimiz çabuk dolduğu için kaydınızı erkenden yaptırmayı unutmayın.

HESAP BİLGİLERİ:

Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı
BANKA KODU: 111
ŞUBE KODU: 3663
ŞUBE ADI: ENPARA
HESAP NO: 0049943112
IBAN: TR420011100000000049943112

İLETİŞİM & REZERVASYON:

Sorularınız için 0212 224 65 66 / 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

KONAKLAYACAĞIMIZ OTELLER:

Giresun da Konaklayacağımız Otel:  Giresun Uygulama Oteli: http://mebk12.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/28/01/878613/fotograf_galerisi_400151.html

Rize’de Konaklayacağımız Otel: Rize Ardeşen Uygulama Oteli: http://erdogan.edu.tr/myo/armyo/?page_id=16

Hopa’ da Konaklayacağımız Otel : Hopa Öğretmen Evi: http://www.ogretmenevine.com/hopa-ogretmenevi.html

Ahmet Dalgıç

Published by Ahmet Dalgıç

NKFA ve Photoline Dergisi’nde asistanlık görevini yürütmekte. 2013 yılında aldığı fotoğraf makinesi ile hobi olarak fotoğrafçılığa başladı. Kendisini bu alanda geliştirmek için çekim ve gezilere devam etmekte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir