Dünyanın en pahalı objektifi

Dünyanın en pahalı objektifi

leica-apo-telyt-r-1600mm-right-582x388

Dünyanın en pahalı ve özel üretim olan objektif, 2 milyon 64 bin 500 dolarlık fiyatı ile Leica APO-Telyt-R 1:5.6/1600mm. Bu objektif yalnızca fotoğraf tutkunu ve dünyanın en zengin insanı Katar Prensi Saud bin Muhammed Al Thani için üretildi. Özel olarak üretilen bu objektif, Leica’nın en büyük odak uzunluğu olan ve en ağır objektifi.

indir

 

Objektifin çok ağır olması nedeniyle Katar Prensi Saud bin Muhammed Al Thani, objektifini taşımak amacıyla kendisine bir Mercedes almış. Sizlere objektifin özelliklerinden bahsetmek çok isterdim fakat Leica, objektifin özelliklerini ne yazık ki açıklamıyor. Yalnızca objektifin Leica R bayonetli ve 60 kg ağırlığa sahip olduğu ve 1.2 metre uzunluğa sahip olduğunu biliyoruz. Yazıya ait fotoğraflar ise Almanya’daki Leica galerisindeki prototipi.

NKFA fotoğraf eğitimleri hakkında aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz:

https://www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir