Etkileyici siyah beyaz fotoğraflar için kurs alabilirsiniz!

Etkileyici siyah beyaz fotoğraflar için kurs alabilirsiniz!

 

Fotoğraf: Melike ÇETİN

Fotoğraf dünyası, renkli-siyah beyaz filmler derken zaman içinde bambaşka bir boyuta geçti. Dijital makineler ve bu makinelere getirilen özellikler ile büyük bir yol katetti. ..Fakat siyah beyaz fotoğraf tutkusundan, siyah beyazın fotoğrafa kattığı o dramatik etkiden hiçbir zaman vazgeçilmedi. Bizi kolay yoldan eskiye götüren siyah beyaz fotoğraf sevdası artık kurslara taşınmış durumda. Yalnızca “siyah beyaz” fotoğraflar ile ilgilenenler için siyah beyaz fotoğrafçılık kursları da mevcut. Siyah beyaz fotoğrafçılık kursu alarak siz de etkileyici siyah beyaz kareler elde edebilirsiniz.

 

Fotoğraf: Melike ÇETİN

Peki siyah beyaz fotoğrafçılık kursu derslerinde neler göreceksiniz?
Genellikle bu tür eğitimlerin ilk dersinde eğitmen ile birlikte örnek amaçlı siyah beyaz fotoğraflar incelenir, siyah beyazın fotoğraf üzerindeki etkilerinden bahsedilir. Daha sonra ise kompozisyon ve hikaye oluşturma, çekim teknikleri, görüntüyü siyah beyaza çevirme üzerinde durulur. Yani siyah beyaz fotoğraf eğitimi alarak siyah beyazın fotoğraf üzerinde yarattığı etkileri, renkli fotoğrafları siyah beyaza çevirmeyi, fotoğrafta hikaye anlatmayı öğreneceksiniz. Hatta yapacağınız çeşitli uygulama çekimleri ile fotoğrafta kendinizi bir adım daha öteye taşıyacaksınız.

Siyah beyaz fotoğrafçılık kursu sayesinde kompozisyonu daha etkileyici bir hale getirebilen siyah beyazı, doğru bir şekilde kullanabilirsiniz.

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir