Fotoğrafçılık kursu almak kursiyerlere neler kazandırır?

Fotoğrafçılık kursu almak kursiyerlere neler kazandırır?

nikon-d5100-fotograf-makinesi-inceleme

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Fotoğraf dünyasına yeni girmiş, fotoğraf makinesini yeni alan tüm fotoğraf severler, fotoğrafçılık kursunun iyi eğitim verip vermediğini ve fotoğrafçılık kurslarında eğitim almanın önemli olup olmadığını sürekli sorgulamakta. Ben de bu makalemde fotoğrafa yeni başlayanlar için fotoğrafçılık kursu atölyelerinin avantajlarından ve kursiyerlere olan katkılarından biraz bahsedeceğim. Fotoğrafçılık kursu sayesinde şüphesiz ki fotoğraf makinenizi kullanmayı öğrenecek, fotoğraf makinenize hâkim olacaksınız. Sizin de bildiğiniz gibi fotoğrafa yeni başlayanlar, fotoğraf makinesini kullanmayı yeterince bilmediğinden fotoğraf zevkinden dahi vazgeçiyor. Fotoğraf makinelerinden uzaklaşıyorlar. Ne yazık ki temel fotoğraf bilgisine sahip olmamak pek çok kişide bu tür durumlara yol açabiliyor. Hatta sırf bu yüzden çeşitli fotoğraf atölyeleri, temel fotoğraf eğitimlerinin de haricinde fotoğraf makinelerini kullanmayı öğrenmek adı altında atölyeler açıyor.

Ayrıca fotoğrafçılık kursu atölyeleri sayesinde temel fotoğraf eğitiminden sonra da fotoğrafın uzmanlık dallarından birine dair eğitim görebilir, bu sayede fotoğrafta daha da ilerleyebilirsiniz. (Profesyonel doğum, mimari, profesyonel dış mekan düğün, sokak, portre, profesyonel ürün fotoğrafçılığı, profesyonel stüdyo fotoğrafçılığı vs. )  Bunlara ek olarak fotoğrafçılık kursunun düzenlediği çeşitli etkinliklere, şehir içi şehir dışı ve yurtdışı gezilere, fotoğraf söyleşilerine ve fotoğraf sergilerine katılmanız da fotoğrafta ufkunuzu genişletecektir.Üstelik kursun düzenlediği şehir içi ve şehir dışı çekim gezilerinde, derste öğrendiklerinizi pratiğe dökme fırsatı da elde edebilirsiniz. Hem yeni yerler görmek hem de ilk kez gördüğünüz yerlerde fotoğraf çekmek güzel bir deneyim olabilir. Fotoğrafçılık kursu eğitimlerinin diğer bir faydası da sosyallik, kurs ile beraber yeni insanlarla tanışmak ve diyalog kurmak kişisel gelişiminize de katkı sağlayacaktır. Fotoğraf sevdalısı bireyler ile aynı çatı altında bir araya gelmeniz haliyle fotoğraf üzerine çeşitli sohbetler gerçekleştirebilmenizi sağlayacaktır.  Ve dahası da var… Diğer kursiyerler ile birlikte fotoğraf etkinlikleri de düzenleyebilirsiniz… Tüm bu artılara ek olarak bir şey daha mevcut. Kursta ders sırasında veya kursun bitiminde eğitmeninizin fotoğraflarınız hakkındaki olumlu veya olumsuz eleştirilerini dinleyebilirsiniz. Eğitmeninizin fotoğraflarınıza yaptığı eleştiriler eksiklerinizi görmenizi sağlayabilir. Ayrıca eğitmeniniz size becerileriniz doğrultusunda fotoğrafın her hangi bir dalında uzmanlaşmanız konusunda tavsiyede bulunabilir. Eğitmeninizin görüşleri ile nerede, ne yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz. Son olarak fotoğrafçılık kursu almak sizi birçok yönden geliştirecektir…

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir