Fotoğrafçılık kursu sayesinde doğum fotoğrafçısı olabilirsiniz!

Fotoğrafçılık kursu sayesinde doğum fotoğrafçısı olabilirsiniz!

Fotoğrafçılık kursu

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Bir bebeğin hayata geldiği o ilk an’ı görüntüleyen siz olmak istemez misiniz?

Korkunun, heyecanın, mutluluğun bir arada yaşandığı andır doğum anları. Doğum fotoğrafçılığı ise bir bebeğin dünyaya geliş sürecini, ailelerin heyecanını, annenin bebeğini gördüğü o ilk andaki surat ifadesini, bebek ile babanın kavuşmasını, bebek odasında ailenin diğer fertlerinin bebek ile kavuşmasını yansıtmaktır. Eğer siz de temel fotoğraf bilgisine sahipseniz ve doğum fotoğrafçılığı dalında ilerlemek istiyorsanız önünüzde hiçbir engel yok aslında. Fotoğrafçılık kursu alarak doğum fotoğrafçılığı dalına kendinizi adayabilir, birçok insanın mutlu gününe şahit olabilirsiniz.

“Peki derslerde neler göreceğim?” diye düşünenler için:

Fotoğrafçılık kursu dersleri sırasında öncelikle eğitmeniniz size doğum hakkında genel bir bilgi verecek. Doğum şekillerini, hangi doğum şeklinde ve fotoğrafçının ne zaman hastaneye gittiğine dair sizi bilgilendirir. Daha sonra doğum öncesi aile ile tanışma, ameliyathane koşulları, doğum anı nasıl çekilir?, bebek odası fotoğrafları, emzirme fotoğrafları, bebek portreleri, detay fotoğraflar, aile portreleri konuları ile ilgili bilgi sahibi olursunuz. İlerleyen derslerde ise yani 2. ve 3. ders sırasında, kapı posterlerinden, kapı posterlerinin nasıl olması gerektiğinden, baskı-fiyattan ( baskı ölçüleri nelerdir? nerelerde kaliteli ve uygun baskı yaptırılabilir? ) bebek albümlerinden ( el yapımı albüm, yapıştırma albüm, fotokitaplar, panoramik albümlerin tanıtımı, nerelerde bastırılabilir?) paketlerden ve paketlere neler eklenebileceğinden ( paket fiyatları vs) albüm teslimlerinin ne zaman yapılacağından, fotoğraf arşivlemesinden, ailelerin sizi nasıl bulacağından, sosyal medya yönetiminden, web tasarımdan( web site adı, broşür, katalog, kartvizit, logo) , tabii ekipman bilgisinden ( hangi lenslerin doğum fotoğrafçılığında tercih edildiği), ekipman ulaşabileceğiniz kurumların adreslerinden ve iletişim bilgilerinden, ailelerin tanışma esnasında size yönelteceği sorulardan ve sizden istenileceklerden bahsedilir. Kısacası doğum fotoğrafçılığı ile ilgili her şeyi fotoğrafçılık kursu derslerinde eğitmeninizden dinleyeceksiniz.

Ayrıca doğum fotoğrafı atölyelerinin ders süreleri değişmekle birlikte en fazla 2-3 haftalık süren eğitimler ile kursu tamamlıyor ve sertifikanızı almış oluyorsunuz. Fotoğrafçılık kursu sonunda ise doğum fotoğrafçısı olma yolunda büyük bir adım atmış olacaksınız. Belki de aldığınız fotoğrafçılık kursu ve kaliteli bir eğitim sonrasında en başarılı doğum fotoğrafçılarından biri siz olacaksınız.

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir