Fotoğrafçılık Kursu Sizin İçin Gerekli Mi?

Fotoğrafçılık Kursu Sizin İçin Gerekli Mi?

Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğrafçılık kursu almalı mısınız?

Hayat mükemmeldir. Her insan, her canlı, her çiçek ve her hayvan bir sanat eseridir. Bazen bir örümceğin ördüğü ağ, bazense bir çocuğun kaleci olup topa uçması ve yakalaması sanat kaynağıdır. Rüzgarın sesi ile yaprakların ve dalların savrulması, bir kedinin şefkatle yavrularını emzirmesi.. Bu sanat eserlerini fotoğraflayabilmek ve en ince ayrıntısını fotoğrafa aksettirebilmek profesyonellik gerektirir. Bir çok insan fotoğraf çekmekten hoşlanır ve yakaladıkları her an canlı veya cansız her nesnenin fotoğrafını bir fotoğraf karesine işler. Çektikleri fotoğrafları gözleri ile gördükleri gibi fotoğraflamaktır herkesin hayalindeki fotoğraf. Fakat sonuç istenildiği gibi şans eseri dahi olsa mümkün olmaz. Zira gözlerimizin gördüğüne yakın bir fotoğrafı çekebilmek profesyonellik gerektirir. Derinliği yakalamak ve üçüncü boyutu fotoğrafa aksettirebilmek için iyi bir fotoğrafçı olmak gerekir. Bir nesneye yoğunlaşabilmek, fotoğrafta fotoğraflanmak istenen nesnenin olduğu karedeki detayları fotoğraf makinası ile bir sihirbaz misali yok edebilmek ve asıl nesneye yoğunlaşmak profesyonellerin yapabileceği bir şeydir ve ancak profesyonel fotoğrafçılar bu tür fotoğraflar çekebilirler. Bunun için de bir fotoğrafçılık kursunda eğitim almak mutlaka gerekecektir.

Fotoğraf çekmek ve hayallerinizdeki anları yakalamak için hem yaptığınız işin inceliklerini çok iyi bilmek, hem kullandığınız argüman olan fotoğraf makinasının tüm özelliklerini çok iyi bilerek harika bir şekilde kullanabilmek, hem çevresel faktörleri tanımak ve fotoğrafta bu faktörlerden en önemlisi ışığın yönüne ve yoğunluğuna göre bir açı yakalamak gerçekten zordur ve beceri gerektirir. Zaten bu istenenleri çok iyi becerebilmeniz durumda iyi bir fotoğrafçı ve uzman bir kullanıcı olursunuz. Aslında bu konularda uzman iseniz, siz fotoğrafçılık sanatında bir sanatkarsınızdır. Sizi fotoğrafçılıkta sanatkar yapabilecek ve size bilgilerini aktarabilecek uzman fotoğrafçılarla çalışabilmek için bir fotoğrafçılık kurslarına kaydolmalısınız. Kurs bünyesindeki uzman ve profesyonel fotoğrafçılar size tüm bildiklerini aktaracak, teorik olarak tüm alt yapınızı geliştirecektir. Ayrıca yine bu uzman fotoğrafçılarla birlikte pratik yapma şansınız olacaktır. Öğrendiğiniz bilgileri fotoğraf makinanızda uygulayabilmeniz ve pratikte bir profesyonelin size yol göstermesi ancak bir fotoğrafçılık kursu sayesinde olabilir.

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir