Fotoğrafçılık kursu ve iyi fotoğraflar için ipuçları

Fotoğrafçılık kursu ve iyi fotoğraflar için ipuçları

Fotoğrafçılık kursu

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Bu yazımda çektiği fotoğrafları yeterli bulmayan, çektiği fotoğrafları daha iyi bir hale getirmek isteyen fotoğraf severler için fotoğraflarını nasıl daha iyi bir hale getirebileceklerine dair bilgilendirmelerde bulunacağım. Tabii bu bilgiler daha çok teknik ile ilgili bilgiler değil… Fotoğrafçılık kursu atölyelerine katılarak da eğitmeninizden nasıl daha iyi ve başarılı fotoğraflar çekebileceğinizi öğrenebilir, bu koşullara uyarak çekimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Şimdi daha iyi fotoğraflar çekebilmenin ipuçlarına bir göz gezdirelim…

İlk olarak daha iyi fotoğraflar elde edebilmek adına fotoğraf ile ilgili bol bol yayınlar okumalısınız. Örneğin fotoğraf kitapları, fotoğraf dergileri… Bol bol fotoğraf okuması yapmış olur, fotoğraf ile ilgili birçok şeyi okumuş olursunuz ve böylelikle ufkunuz genişler. Tabii bir de fotoğraf sergilerini, söyleşilerini unutmamak gerek. Bol bol fotoğraf sergisi gezmek bakış açınızı genişletecektir. Fotoğrafçılık kursu eğitmeniniz de sizden bunları yapmanızı isteyecektir zaten. Bunların haricinde bol bol fotoğraf çekimine çıkmalısınız. En azından haftada 1 gün fotoğraf makinenizi alıp bir yerlere çekime gitmeniz deneyim kazanmanız açısından önemli bir husus. Tabii fotoğrafçılık kursu eğitmeniniz ile birlikte de uygulama gezilerine gidebilir, tecrübelerinizi arttırabilirsiniz. Fotoğraflarınızı daha iyi bir hale getirmek istiyorsanız yapabileceğiniz bir şey daha mevcut. Çektiğiniz fotoğrafları fotoğrafçılık kursu eğitmeninize ya da fotoğrafta isim yapmış çeşitli eğitmenlere gösterebilir, onların eleştirilerini dinleyebilirsiniz. Böylelikle fotoğrafta ne yapmanız gerektiğini, eksilerinizi ve artılarınızı öğrenebilirsiniz. Hatta çeşitli fotoğraf paylaşım sitelerine kayıt olarak fotoğraflarınızı tüm fotoğraf severlere sunabilirsiniz. Böylelikle onlar da fotoğraflarınız ile ilgili yorumlar atabilir, fotoğraflarınızdaki eksileri ve artıları farkedebilirsiniz. Son olarak fotoğraf dünyasında isim yapmış fotoğrafçıların web sitelerine girerek yaptıkları çalışmalara, projelere, çektiği fotoğraflara vs bakmalısınız. Bu şekilde de fotoğrafa olan bakış açınız değişebilir, hatta kendinize göre özgün bir teknik oluşturabilirsiniz. Fotoğrafçılık kursu alarak da eğitmeninizden bu yazıda anlatılanları ve çok daha fazlasını öğrenebilir, böylelikle fotoğraflarınızı daha iyi bir hale getirebilirsiniz. Işığınız bol olsun.

NKFA fotoğrafçılık kursu hakkında bilgi almak için linke tıklayabilirsiniz:

https://www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir