Fotoğrafçılık Kursuna Neden Gitmelisiniz?

Fotoğrafçılık Kursuna Neden Gitmelisiniz?

Fotoğrafçılık Kursu

Fotoğrafçılık Kursuna Gitmek İçin Sebepler:

Fotoğrafçılık güzel gördüğü ve güzel olduğu her şeyin fotoğrafını çekmek ve ölümsüzleştirmektir. Fotoğraf çekerek etrafınızda var olan her nesnenin ve her varlığın aslında harika olduklarını ispat etmiş olursunuz. Varlıkların güzelliklerini açığa çıkartmış ve kıymetlerini kanıtlamış olursunuz. Fotoğrafçılık aslında bir sanattır. Varlıklar, görünüş itibari ile çirkinlikler içerebilirler. Fakat canlı yada cansız her var olan aslında özünde güzelliklerle bezenmiştir. Bazen bir mimik, bazense bir çiçek yaprağı, bazen bir yaşlının yüzündeki yılların kırışıklığı, bazen ise renklerin etrafa yaydığı parıltı, fotoğraf çeken birisi için kıymetli birer kaynaktır. Fotoğrafçı her şeyden bir güzellik çıkartabilir ve bu güzelliği fotoğraf karelerine dökebilir. Fotoğrafçılığa meraklıysanız, bu merakınızı bir fotoğraf makinası ile açığa çıkartabilir ve her güzelliği birer kaynak ve birer hazine gibi kullanabilirsiniz. Etrafınızı fotoğraf karelerine işledikçe fotoğrafı çekilecek yepyeni eserler bulacaksınız ve fotoğraf makinasının deklanşörüne her bastığınızda biraz daha profesyonelleştiğinizi hissedeceksiniz. Fakat bir noktadan sonra size n ayak olacak, yaptığınız sanatı daha profesyonel yapmanızı sağlayacak birilerine ihtiyaç duyacaksınız. Fotoğrafçılık kursları da bu amaçla kurulmuş, yeteneklerinizi ve kabiliyetinizi geliştirecek, sizleri daha profesyonel bir hale getirecek eğitim yuvalarıdır.

Fotoğraf çekmede kabiliyetiniz olabilir ve belli düzeyde bu kabiliyeti geliştirebilirsiniz de fakat bir noktadan sonra profesyonel eğitim almanız gerekecektir. Bu eğitimi de size sunmak için kurulan fotoğrafçılık kurslarından başka bir yerden alabilmeniz mümkün değildir. Fotoğrafçılık kurslarında fotoğraf makinasını hobi amaçlı kullanma aşamasını geçecek, profesyonel resimler çekebilmeye başlayacaksınız. Çekeceğiniz resimlerde ışığı çok daha iyi ve dengeli kullanabileceksiniz. Fotoğrafçılık kursunda, kullandığınız fotoğraf makinasını daha iyi tanıyacak, özelliklerini detaylıca öğrenecek ve tüm bu özellikleri çektiğiniz resimlerde profesyonel olarak kullanabileceksiniz.

Profesyonel bir fotoğrafçı fotoğraf makinasında kullandığı lensleri bulunduğu ortama göre ayarlayabilmelidir. Fotoğraf makinasını iç mekan yada dış mekanda kullanma durumuna göre farklı özelliklerle ayarlayabilmelidir. Işığın açısını fotoğraflarında dengeleyebilmeli ve fotoğraflarına daha canlı bir hal işleyebilmelidir. Fotoğrafçılık kursları da tüm bu teknik detayları size hem öğretecek hem de uygulamalı olarak bu özelliklerde sizin gelişmenizi sağlayacaktır.

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir