Fotoğrafçılık Kursu ve Fotoğrafçılık Eğitimi

Fotoğrafçılık Kursu ve Fotoğrafçılık Eğitimi

FOTOĞRAFÇILIK KURSU

FOTOĞRAFÇILIK KURSU

Bir çok insan fotoğraf çekimi konusunda ilgilidirler. Ancak fotoğrafçılık kursuna gitmemiştir. Yarı profesyonel bir fotoğraf makinası ile başlayan amatör fotoğraf çekme çalışmaları zamanla artık yetersiz gelmekte. Gelişmiş fotoğraf makinalarının kabiliyetleri ve özellikleri saymakla bitmez. Amatör bir fotoğrafçı bu tür bir makinanın özelliklerinin neredeyse hiçbirisini kullanmaz. Halbuki profesyonel fotoğraf makinalarının inanılmaz özelliklerini keşfedebilseniz, bu özelliklerle harika fotoğraflar çekebileceğini anlayacaksınız. Tabi bu özellikleri kendi başınıza keşfedebilmeniz ve öğrenebilmeniz, ne işe yaradıkları konusunda detaylıca bilgi sahibi olabilmeniz gayet zordur. Bu özellikleri öğrenseniz dahi kullanımı ve uygulaması konusunda, bunları iyi bir fotoğrafa aktarma hususunda bir eğitim almadan uygulama şansınız olmayacaktır. İşte bu sebepten, bu tüm özellikleri profesyonel olarak kullanabilmek için fotoğraf eğitimi almalısınız. Bunun için de iyi bir fotoğrafçılık kursunu takip etmelisiniz ve bir fotoğrafçılık kursuna yazılmalısınız.

Fotoğraf çekimi ve bu hususta uzmanlık sahibi olmak aslında uzun bir uğraştır ve çok uzun bir yoldur. Özellikleri bir fotoğrafçılık kursuna giderek öğrenebilir ve pratiğe dökebilirsiniz fakat yine de sürekli uygulamanız ve sürekli fotoğraf çekim faaliyetleri içerisinde bulunmanız gerekir. Ancak bu sayede fotoğraf çekmede profesyonelleşebilir ve kendinizi eğitebilirsiniz. Kısaca fotoğrafçılıkta ileri bir düzeye çıkabilmek için bir fotoğrafçılık kursuna yazılmalısınız. Bu kurslarda fotoğraf makinalarının genel ve ince özelliklerini, fotoğraf çekiminin püf noktalarını ve inceliklerini öğretirler. Işığı nasıl kullanabileceğinizi, açık havada ne tür özelliklerle fotoğraf çekmeniz gerektiğini, ışıksız kapalı ortamlarda nasıl bir teknik kullanmanız gerektiğini size en ince noktasına kadar öğretirler. Ayrıca fotoğrafçılık kurslarında stüdyo ortamında çekilecek fotoğraflar ve kullanılacak ekipmanları da size detaylıca öğretirler.

Eğitiminizi devam ettirdikçe, fotoğraf çekimi konusunda giderek profesyonelleşeceksiniz. Doğa fotoğrafları, bazen narin bir çiçek, bazen bir insan sizin tuvalini olacak. Zamanla fotoğrafçılık kursunda öğrendiğiniz incelikleri uygulayarak kendinizi daha da geliştireceksiniz. İçinizdeki kabiliyeti de bu şekilde ortaya çıkartabilir ve pratik yaparak fotoğraf çekiminde uzmanlaşabilirsiniz. Sonucunda iyi bir fotoğrafçı olabilir ve aranan kişi ve sanatçı siz olabilirsiniz. Unutmayın fotoğraf çekim ve uzmanlığı için fotoğrafçılık kursuna gitmeniz ve iyi bir eğitim almanız şarttır.

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir