İstanbul Fotoğrafçılık Kursu

İstanbul Fotoğrafçılık Kursu

 Fotoğrafçılık Kursu

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Bir fotoğrafçı için İstanbul harika bir yer. Fotoğrafını çekecek o kadar çok tarihi eser var ki. Ayrıca boğaz, deniz ve diğer tüm İstanbul güzellikleri. Fotoğraf eğitimi alacak birisi için İstanbul biçilmiş kaftan diyebiliriz. Fotoğraf eğitimi için İstanbul’da bir çok fotoğrafçılık kursu seçeneği bulabilirsiniz. Fotoğraf makinesini iyi kullanmak ve fotoğraf makinası ile güzel fotoğraflar çekmek her fotoğraf meraklısının ve fotoğraf makinası kullanıcısının hayalidir. Hele İstanbul gibi bir şehirde.. Vapurda yolculuk yaparken, vapuru izleyen martıların resmini çekmek, Ayasofya, Sultanahmet yada Süleymaniye’nin gizemini fotoğraflara aktarmak, Topkapı sarayında fotoğraflarla geçmişe yolculuk yapmak. İstanbul’da fotoğrafçılık eğitimi almak her fotoğrafçı için inanılmaz bir şanstır.

Fotoğraf makinanızı elinize alarak her yerin fotoğrafını çekebilirsiniz. Yeni aldığınız fotoğraf makinasının özelliklerini çözmeniz de fazla zamanınızı ve vaktinizi almayacaktır. Fakat fotoğraf makinasının deklanşörüne basmanız ve bir manzarayı yakalamanız, iyi bir fotoğraf çekebileceğiniz manasına gelmemelidir. Gözleriniz ile inanılmaz güzel fotoğraflar çekebilir ve derinlikleri yakalayabilirsiniz. Belki de gözleriniz ile çektiğiniz bu fotoğrafları hafızanızın bir yerinde kaydediyorsunuz ama dilediğiniz zaman kağıda dökme şansınız ne yazık ki bulunmuyor. Fotoğraf makinası ile bu gözleriniz ile çok kolay yakaladığınız derinliği yakalayabilmeniz için iyi bir fotoğrafçılık eğitimi almanız gerekir. İyi fotoğrafçılardan ve eğitmenlerden ders alabilmeniz için de iyi bir fotoğrafçılık kursuna gitmelisiniz.

Fotoğrafçılık kursuna giderek fotoğrafçılığın en ince özelliklerini ve sırlarını öğrenebilirsiniz.  Işığın yoğunluğuna göre fotoğraf makinanızda kullanacağınız ekstra ekipmanları, fotoğraf makinasını kullanım tekniklerini, üç boyutlu fotoğraflar çekebilmeyi fotoğrafçılık kurslarında öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz konuları, İstanbul gibi bir yerde pratiğe dökmek acayip keyifli ve heyecan verici olacaktır. Işığın yönüne göre fotoğraf makinanızı ve açısını ayarlamak, derinliği fotoğraf makinanızda hissetmek ve tüm bunları İstanbul’un muhteşem manzaralarında test etmek ve uygulamak bambaşka bir duygudur. İstanbul’da fotoğrafçılık kursları, kursta öğrendiğiniz fotoğrafçılık ilminin detaylarını, İstanbul’da uygulamalı olarak size göstereceklerdir. İyi bir fotoğraf sanatçısı olabilmeniz için çok çalışmalısınız. Farklı ortamlarda sürekli fotoğraf çekmelisiniz. Denemeler yaparak tekniğinizi ve kabiliyetinizi belli bir süreç içerisinde geliştireceksiniz.

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir