PhotoPlay Yalova Fotoğrafçılar Buluşması

PhotoPlay Yalova Fotoğrafçılar Buluşması

yalova-fotoğrafçılar-buluşması1

PhotoPlay olarak Yalova İl Kültür Müdürlüğü’nün katkılarıyla Yalova Fotoğrafçılar Buluşması düzenliyoruz…

PhotoPlay olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, 13 Haziran Cumartesi Yalova Erikli Şelalesi ve Delmece Yaylası Şenlikleri Fotoğraf Gezisi ile devam ediyoruz.

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Bu gezide, çevre illerden gelecek olan PhotoPlay üyesi fotoğrafçı arkadaşlarla birlikte “PhotoPlay Yalova Fotoğrafçılar Buluşması”nı gerçekleştireceğiz. Etkinliğimiz; Yalova İl Kültür Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleşecek.

Ayrıca fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında eğitmenlerimiz tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

13 Haziran Cumartesi günü;

Bakırköy İncirli Eski Boyner Önü: 07.00

Mecidiyeköy Teknosa Önü: 07.15

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 07:30

Yalova’ya varış: 10.30

Yukarıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Yalova’da bulunan Erikli Şelalesi’ne varıyoruz ve burada yaklaşık 3 saatlik serbest zaman tanıyoruz. Ardından Yalova İl Kültür Müdürlüğü’nün ikramı olan öğlen yemeğimizi yedikten sonra Delmece Yaylası’ndaki şenliklere katılıyoruz. Ardından da İstanbul’a döneceğiz.

Yalova’dan İstanbul’a dönüş: 19.00

İstanbul’a varış: 22.00

Bu gezide doğa ile iç içe olacak, şehrin gürültüsünden ve kalabalığından uzaklaşacaksınız. Aynı zamanda fotoğrafa dair yeni bilgiler öğrenecek ve fotoğraflarınızı profesyonel kişiler değerlendirecek.

NOT: Uzun pozlama için tripod ve ND filtre, yayladaki manzara fotoğrafları için polarize filtre getirilmesi tavsiye edilir.

YALOVA ERİKLİ ŞELALESİ:

Marmara bölgesinin en bilindik şelalesi olan Erikli Şelalesi, aynı adı taşıdığı Erikli Yaylası’nın ilerisinde yer alıyor. Bu adaya Çifte Şelaleler denmesinin sebebi iki tane şelalenin bulunmasından kaynaklanıyor.

Gezimiz sırasında ilk olarak aşağıdaki şelaleyi göreceğiz. 10-15 metre ilerde üst şelaleyi görmeniz de mümkün olacak. Bu şelale büyüleyici etkisiyle sizi adeta saracaktır. Hızla akan suların yukarıdan doğru sert bir şekilde düşüşü, inanılmaz bir manzaraya dönüşüyor tam da burada. Duyduğunuz tek ses şelaleden gelir ve adeta konuşur sizinle. Yalova Kent Ormanı’nın içerisinde olan Erikli Şelalesi, şehir kalabalığından uzaklaşmak isteyenleri ve fotoğraf gönüllülerini bekliyor.

Picture-150

DELMECE YAYLASI:

Yalova’nın en çok tanınan yaylaları, Kocadere ve Teşvikiye beldelerinin güneyinde yer alan Erikli ve Delmece yaylalarıdır. Delmece Yaylası Çınarcık İlçesi’ne bağlı Teşvikiye Beldesinden çıkılan ve sahilden 17 km içeride, tamamı asfalt yol olan ve çok geniş düzlük bir alanı kaplayan, eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Büyük alanda çam, meşe, kestane ve ıhlamur ağaçlarından oluşan çeşitli ağaç türlerinin, yakın çevresinde şelalelerin ve “dipsiz göl” olarak bilinen derin bir krater gölünün bulunduğu doğa harikası’nın yanı sıra “şifalı su” diye bilinen bir içme su kaynağı vardır. Ayrıca Teşvikiye beldesi’nde bulunan Delmece Yaylası doğal yürüyüş parkuru ile farklı doğal güzellikleri yaşayarak ulaşabileceğiniz seçenekler sunması bakımından çok ilgi çekicidir. Delmece Yaylası alanı 400 dönüm olup, üzerinde 60 hane ahşap ve 20 hane kargır bina bulunmaktadır. Yaylanın bulunduğu alanın tamamı 2/B orman arazisi kapsamındadır.

FİYAT:

Kişi başı 50 TL’dir. Belirtilen ücrete gidiş-dönüş ulaşım, fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı dahildir. Öğle yemeği Yalova İl Kültür Müdürlüğü’nün ikramı olacaktır.

(Gezi esnasında yapılacak çekilişle, beş (5) kişiye PhotoPlay tişörtü hediye edilecektir.  

SON KATILIM TARİHİ:

12 Haziran Cuma katılımcı olmak için son gündür.

KESİN REZERVASYON İÇİN:

Geziye kesin katılımcı olmak için 12 Haziran Cuma gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin tamamını yatırıp, ardından telefon numaranızı ve nereden bineceğinizi gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla yada telefon açarak bildirmeniz gerekmektedir.

Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı
BANKA KODU: 111
ŞUBE KODU: 3663
ŞUBE ADI: ENPARA
HESAP NO: 0049943112
IBAN: TR420011100000000049943112

İLETİŞİM & REZERVASYON:

Sorularınız için 0530 171 10 11 – 0212 224 65 66 numaralı telefonu arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Erikli Şelalesi Fotoğrafları: Taner Yüksel

Delmece Yaylası Fotoğrafları : http://www.yalova.gov.tr/

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir