NKFA ile Safranbolu Fotoğraf Gezisi

NKFA ile Safranbolu Fotoğraf Gezisi

safranbolu kapak

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, Safranbolu ile devam ediyoruz.

Safranbolu, Karabük ilinin en büyük ve gelişmiş ilçesidir. Konumu Ankara’nın 220 km kuzeyinde ve Karadeniz’in 90 km güneyindedir. Karabük il merkezinin de 8 km  kuzeyinde bulunmaktadır. Safranbolu şehir merkezi ile Karabük il merkezi bitişiktir. Ev örneklerine, Beypazarı, Göynük, Taraklı, Odunpazarı gibi Türkiye’nin birçok yerinde rastlanan Klasik Osmanlı kent mimarisini yansıtan tarihi Safranbolu evleri ile ünlü olan şehir, bu özelliği sayesinde 17 Aralık 1994 tarihinden beri Türkiye’de Dünya Miras Listesi’nde yer alan 9 kültürel varlıktan biridir ve turistik ilgi çekmektedir. Safranbolu ismini, bölgede yetişen ve nadir bir bitki olan safrandan alır. Safranbolu coğrafi konumu nedeniyle tarih boyunca idari ve ticari bir merkez olmuştur. Tarihte Paflagonya olarak adlandırılan bölgede bulunur ve birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Türkler tarafından kesin olarak alınışı 1196 yılındadır.

Osmanlı zamanında 17. yüzyılda İstanbul-Sinop yolu üzerinde olması nedeniyle tarihteki en önemli dönemini yaşamıştır. 2002’de kurulan Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’ne bağlı Fethi Toker Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Safranbolu Meslek Yüksek Okulu ve Safranbolu Turizm Fakültesi bulunmaktadır. Şu anda ise bu fakülteler Karabük Üniversitesi’ne bağlıdır.

safranbolu şehir

HAREKET YERLERİ VE SAATLERİ

(01 Şubat Cumartesi’yi 02 Şubat Pazar’a bağlayan gece)

00.00 – Bakırköy – Eski Boyner Önü

00.20 – Mecidiyeköy Teknosa Önü

00.40 – Kadıköy Evlendirme

06.30 – Safranbolu Varış

16.00 –  İstanbul’a dönüş

22.00 – İstanbul’a varış (Trafiğin durumuna göre değişebilir.)

Yukarıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. Sabahın ilk saatlerinde Safranbolu’ya vardıktan sonra, planlanan şekilde açık büfe kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından akşam 16.00′ya kadar serbest zaman tanıyor ve fotoğraflar çekiyoruz. Saat 16.00 itibariyle İstanbul’a dönüş yoluna geçeceğiz.

 

FİYAT:

Kişi başı 90 TL‘dir. Gezi ücretine; Safranbolu’ya gidiş dönüş yol ücretleri, sabah kahvaltısı, otobüste dağıtılacak  meyve suyu, çay, kahve, fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri dahildir.

ÜCRETE DAHİL OLMAYANLAR: , Öğle yemeği, Akşam yemeği ile Müze ve ören yerlerine giriş ücretleri dahil değildir. Müze Kartı olanlar yanlarına almayı unutmasınlar.

(Bu yazıya yorum yaparak, gelmek istediğini belirten kişiler arasından yapılacak çekilişle, bir (1) kişi gezimize ücretsiz katılacaktır. Ödeme yapmış olsa dahi, ücreti iade edilecektir.)

SON KATILIM TARİHİ:

31 Ocak 2014 Cuma katılımcı olmak için son gündür.

KESİN REZERVASYON İÇİN:

Geziye kesin katılımcı olmak için 31 Ocak 2014 Cuma gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 40 TL‘sini yatırıp, EFT ya da havale isminizi, telefon numaranızı ve nereden bineceğinizi gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Kalan 50 TL’lik ücret araç içerisinde toplanacaktır.

Hesap Bilgileri:

Vakıfbank – Nihat Karadağ adına kayıtlı hesap.

Şube Adı: Atatürk Oto Sanayi

Hesap No: 00158007298948247

IBAN: TR930001500158007298948247

İLETİŞİM & REZERVASYON:

Sorularınız için 0212 224 65 66 yada 0530 274 88 98 numaralı telefonları arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Fotoğraflar: Anonim

Ahmet Dalgıç

Published by Ahmet Dalgıç

NKFA ve Photoline Dergisi’nde asistanlık görevini yürütmekte. 2013 yılında aldığı fotoğraf makinesi ile hobi olarak fotoğrafçılığa başladı. Kendisini bu alanda geliştirmek için çekim ve gezilere devam etmekte.

6 Comments to “NKFA ile Safranbolu Fotoğraf Gezisi”

  1. BARBAROS AKTAŞ dedi ki:

    hocam üç kişi geliyorum ben selda buse

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir