NKFA ile Yalova Erikli Şelalesi ve Dipsiz Göl Fotoğraf Gezisi

NKFA ile Yalova Erikli Şelalesi ve Dipsiz Göl Fotoğraf Gezisi

YALOVA ERİKLİ ŞELALESİ ve DİPSİZ GÖL

FOTOĞRAF GEZİSİ

05 Aralık 2015 – Cumartesi

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi olarak düzenlediğimiz fotoğraf gezilerine, Yalova Erikli Şelalesi ve Dipsiz Göl ile devam ediyoruz.

Bu gezide, fotoğrafçı dostlarımızla hem doğa yürüyüşü hemde fotoğraf gezisi yapacağız. Doğa ile iç içe olacak, şehrin gürültüsünden ve kalabalıklığından uzaklaşacaksınız. Aynı zamanda fotoğrafa dair yeni bilgiler öğrenecek ve fotoğraflarınızı profesyonel kişiler değerlendirecek. Ayrıca fotoğrafla ilgili tüm sorularınız, gezi esnasında eğitmenlerimiz tarafından cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecektir. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek.

Yani, hem gezi, hem eğitim… Daha ne olsun? 🙂

Bu arada gezimize herkes katılabilir.

Picture 150

Gezi esnasında şelale çekimini nasıl yapacağınızı bu videoyu izleyerek öğrenebilirsiniz. Ayrıca Nihat Karadağ sizlerin yanında olacak ve iyi fotoğraflar çekmeniz için yardımcı olacak…

ÖDÜLLÜ GEZİ:

Üstelik, gezi esnasında Pentax tarafından düzenlenen Ödüllü Yoklama ile bir kişi bir sonraki gezi için %50 indirim, bir kişi de fotobaski.com.tr sitesinden 69 TL değerinde kendi fotoğraflarından oluşan bir Foto Kitap kazanacaktır.

FOTOBASKI

HAREKET SAATLERİ ve DURAKLAR:

Bakırköy İncirli Eski Boyner Önü: 06.30

Mecidiyeköy Teknosa Önü: 06.50

Kadıköy Evlendirme Dairesi: 07:20

Erikli Şelalesi’ne varış: 11.00

İstanbul’a dönüş: 17.00

İstanbul’a varış: 21.00

Yukarıdaki saatlerde belirtilen noktalarda buluşmanın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. İlk olarak Yalova’da bulunan Erikli Şelalesi’ne varıyoruz ve burada yaklaşık 3 saatlik serbest zaman tanıyoruz. Ardından Dipsiz Göl’e hareket ediyoruz. Dipsiz Göl’de de yaklaşık 2 saat fotoğraf için zamanımız olacak. Ardından da İstanbul’a döneceğiz.

2015 yılında 150 PhotoPlay üyesi ile gerçekleştirdiğimiz Yalova Fotoğrafçılar Buluşması’nın videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

Yalova Erikli Şelalesi; Marmara bölgesinin en bilindik şelalesi olan Erikli Şelalesi, aynı adı taşıdığı Erikli Yaylası’nın ilerisinde yer alıyor. Bu adaya Çifte Şelaleler denmesinin sebebi iki tane şelalenin bulunmasından kaynaklanıyor. Bu şelale büyüleyici etkisiyle sizi adeta saracaktır. Hızla akan suların yukarıdan doğru sert bir şekilde düşüşü, inanılmaz bir manzaraya dönüşüyor tam da burada. Duyduğunuz tek ses şelaleden gelir ve adeta konuşur sizinle. Yalova Kent Ormanı’nın içerisinde olan Erikli Şelalesi, şehir kalabalığından uzaklaşmak isteyenleri ve fotoğraf gönüllülerini bekliyor.

DİPSİZ GÖL: 

Erikli yaylasında yer alan Dipsiz Göl, zengin orman florası ve yaban hayatı yönünden yedi göller bölgesindeki güzellikleri aratmayacak niteliktedir.

FİYAT:

Kişi başı 80TL‘dir.  Gezi ücretine; kumanya (sandiviç, kek, meyve suyu, meşrubat), fotoğraf eğitimi ve danışmanlığı hizmetleri dahildir.

NOT: Bölgede öğlen yemeği yiyebileceğimiz bir yer olmadığı için, yanınızda ekstra yiyecek getirmeniz önerilir. 

SON KATILIM TARİHİ:

4 Aralık 2015 Cuma katımcı olmak için son gündür.

KESİN REZERVASYON İÇİN:

Geziye kesin katılımcı olmak için 4 Aralık 2015 Cuma gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 30 TL’sini yatırıp,

1- İsminizi,

2- EFT ya da bankamatik dekontunuzu,

3- Telefon numaranızı

4- Nereden bineceğinizi

5- TC Kimlik numaranızı

6- Fatura Adresinizi

gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Gezi ücretinin kalan kısmı olan 50 TL araç içerisinde toplanacaktır.

Dileyenler kredi kartı ile de ödeme yapabilirler… 

EFT için Hesap Bilgileri:

Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı
BANKA KODU: 111
ŞUBE KODU: 3663
ŞUBE ADI: ENPARA
HESAP NO: 0049943112
IBAN: TR420011100000000049943112

NOT: ATM’den hesaba para yatırdığınızda işlem ücreti ve komisyon alınmamaktadır.

İLETİŞİM & REZERVASYON:

Sorularınız için 0530 171 10 11 – 0212 224 65 66 numaralı telefonu arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Erikli Şelalesi Fotoğrafları: Taner Yüksel ve Nihat Karadağ

NOT: Bu gezi, TURSAB belgeli turizm şirketi ile gerçekleştirilmektedir.

Ahmet Dalgıç

Published by Ahmet Dalgıç

NKFA ve Photoline Dergisi’nde asistanlık görevini yürütmekte. 2013 yılında aldığı fotoğraf makinesi ile hobi olarak fotoğrafçılığa başladı. Kendisini bu alanda geliştirmek için çekim ve gezilere devam etmekte.

One Comment to “NKFA ile Yalova Erikli Şelalesi ve Dipsiz Göl Fotoğraf Gezisi”

  1. İsmail GÜRSOY dedi ki:

    Aksilik olmazsa geliyorum 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir