Düğün fotoğrafı çekmek için İstanbul’daki en gözde mekanlar!

Düğün fotoğrafı çekmek için İstanbul’daki en gözde mekanlar!

Fotoğrafçılık kursu

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Fotoğrafçılık kursu veren kurumların profesyonel düğün fotoğrafçılığı atölyelerine katılarak da İstanbul’da en iyi düğün fotoğrafı çekilebilecek mekanları eğitmeninizden öğrenebilirsiniz. Şimdi İstanbul’da düğün fotoğrafçıları için çekim gerçekleştirebilecekleri en güzel mekanları sıralayacağım…

– Kuzguncuk
İstanbul’un Üsküdar ilçesinde yer alan Kuzguncuk, gerek fotoğrafçılık kursu eğitmenlerinin gerekse profesyonel düğün fotoğrafçılarının çekim gerçekleştirdiği gözde mekanlarından birtanesi. Kuzguncuk, evleri, sokakları, tarihi, ufak ama deniz manzaralı parkıyla eski ve bir o kadar da güzel bir semt. Siz de düğün fotoğrafları için bu semte uğrayabilirsiniz…

– Soğukçeşme Sokağı
Soğukçeşme Sokağı İstanbul’un Sultanahmet semtinde yer almakta. Ayrıca profesyonel düğün fotoğrafçıları tarafından da tercih edilmekte zaman zaman. Soğukçeşme Sokak, tarihi evlerin bulunduğu küçük mü küçük bir sokak. Ayasofya Müzesi ve Topkapı Sarayı arasında yer alan bu sokak, trafiğe de kapalı. Siz de en güzel düğün fotoğraflarını çekmek için bu sokağı seçebilirsiniz.

– Ataköy Marina
İstanbul’un karışıklığından biraz olsun uzaklaşmak isteyenler için eşsiz bir mekan Ataköy Marina. Fotoğrafçılık kursu eğitmeninizin de size tavsiye edebileceği bir yer aynı zamanda. Ataköy Marina, İstanbul’un Avrupa yakasında Ataköy semtinde bulunuyor. Yemyeşil bahçesi, eşsiz güzelliği ile en gözde mekanlardan. Siz de yatlar arasında en güzel düğün fotoğraflarını burada çekebilirsiniz.

– Atatürk Arboretumu
Fotoğrafçılık kursu eğitmenlerinin de düğün fotoğrafçısı adaylarına en iyi tavsiyesi muhtemelen Atatürk Arboretumu olacaktır. Adeta bir cenneti andıran Atatürk Arboretumu, düğün fotoğrafçılarının vazgeçilmez mekanlarından birtanesi. Yeşilin İstanbul’da en fazla bulunduğu yerlerden biri olan Atatürk Arboretumu, İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer almakta. Buraya kişisel aracınız ile ulaşım sağlayabileceğiniz gibi toplu ulaşım araçları ile de ulaşmanın mümkün. Tabii giriş ücretli olduğu gibi düğün fotoğrafları çekimi için de ekstra bir ücret talep ediliyor.

– Yıldız Parkı
Fotoğrafçılık kursu eğitmeninizin de büyük olasılıkla önereceği bir yerdir Yıldız Parkı. İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan Yıldız Parkı, düğün fotoğrafçılarına hem ücretsiz oluşuyla hem de güzelliği ile keyifli bir çalışma ortamı sunuyor. Tam olarak Beşiktaş-Ortaköy yolu üzerinde bulunan Yıldız Parkı içerisinde Çadır Köşkü ve Malta Köşkü gibi tarihi yapıları da barındırıyor. Köşkler içerisinde fotoğraf çekimi izin ile gerçekleşiyor tabii, bunu da unutmadan ekleyelim. Düğün fotoğrafçılarına hem tarihi yapısı hem de yeşiliyle bir çok olanak sunuyor burası. Siz de çekeceğiniz düğün fotoğrafları için bu mekanı tercih edebilir, güzel bir işe imzanızı atabilirsiniz.

– Fenerbahçe Parkı
Fenerbahçe Parkı,İstanbul’un Kadıköy ilçesinde yer almakta. Fotoğrafçılık kursu eğitmenlerinin de, profesyonel düğün fotoğrafçılarının da oldukça tercih ettiği mekanlardan birtanesi burası. Fenerbahçe Parkı, denize sıfır oluşu ve yeşiliyle fotoğrafçıların en gözde mekanlarından.

– Rahmi Koç Müzesi
Hasköy sahilinde bulunan Rahmi Koç Müzesi, fotoğrafçılık kursu eğitmenlerinin de profesyonel düğün fotoğrafçılarının da en fazla tercih ettiği mekanlardan birtanesi. Burada düğün fotoğrafları çekmek istiyorsanız müzenin şartlarını bilmelisiniz. Çünkü yalnızca müzenin açık olduğu günlerde çekim gerçekleştirebiliyorsunuz ve düğün fotoğrafları çekebilmek için müze girişinde belirli bir ücret ( düğün paketi ücreti ) ödemeniz gerekmekte. Ayrıca müzenin içerisinde yer alan belli objelerin içinde fotoğraf çekimine izin verilmiyor, bunu da belirtelim. Ancak müzede çekiminiz sonlandığında, oradan mutlulukla ayrılacağınızı söylemeliyim.

– Emirgan Korusu
Yine İstanbul’un Sarıyer ilçesinde yer alan bir mekanı yani Emirgan Korusu’nu gerek fotoğrafçılık kursu eğitmenleri, gerekse profesyonel fotoğrafçılar sizlere tavsiye edecektir zaten. Muazzam bir park olan Emirgan Korusu, içerisinde çeşitli köşkleri de barındırmakta. Ayrıca fotoğrafçılardan çekim gerçekleştirmeleri için belli bir ücret de talep etmiyor. Yalnızca otopark ücretli burada. Şunu da unutmadan ekleyelim. Emirgan Korusu’nda çekim gerçekleştirmek istiyorsanız yalnızca doğal alanlarda fotoğraf çekebileceğinizi de bilmelisiniz.
Fotoğrafçılık kursu alarak da profesyonel düğün fotoğrafçısı olabilirsiniz.

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir