Fotoğrafçılık kursu ile hayatı belgeleyin!

Fotoğrafçılık kursu ile hayatı belgeleyin!

Fotoğrafçılık kursu

Fotoğrafçılık kursu alarak hayatı, yaşanılanları ve gördüklerinize tanıklık etmek, çektiğiniz fotoğraflar ile bunları başkalarına aktarmak istemez misiniz?  Belgesel fotoğrafçılık kursu atölyelerinden birine katılarak siz de belgesel tarzda fotoğraflar çekebilir, bu alanda rahatlıkla adınızı duyurabilirsiniz. Belgesel fotoğrafta adını duyurmuş profesyonel fotoğrafçılardan çeşitli dersler alabilir, uygulama çekimleri yaparak da siz de bu alana atılabilirsiniz. Fotoğrafçılık kursu programlarından birine katılarak çevreyi, en önemlisi an’ı izleyicilere aktaracak, dünyaya daha farklı bir göz ile bakmaya başlayacaksınız. Kısacası belgesel fotoğraflar çekerken, gözlemlediklerinizi hikayeleştirmiş ve izleyicilere sunmuş olacaksınız. Peki ya belgesel fotoğrafçılık kursu eğitimlerinde eğitmenler hangi konuları kursiyerlere anlatıyor? Fotoğrafçılık kursu bitiminde hangi konuları öğrenmiş olacaksınız? Bunlardan da kısaca bahsedelim. Öncelikle bu tür eğitimlerde eğitmen, kursiyerlere belgesel fotoğrafçılığın anlamından, belgesel fotoğrafın ülkemizdeki ve dünyadaki konumundan, belgesel fotoğrafın tarihinden, belgesel fotoğraf örneklerinden, bu alanda ün yapmış profesyonel fotoğrafçılardan, foto-röportajdan detaylı bir şekilde bahsedecektir. İlerleyen derslerde ise genellikle bu alanda ün yapmış, bilinen fotoğraflar üzerinden okumalar yaparak kendinizi belgesel fotoğrafçılığın daha da içinde bulacaksınız. Hatta genellikle eğitmenler, kursiyerlerden de örnek fotoğraflar isteyerek ders esnasında fotoğraf okumaları yaptırıyor. Böylelikle bu alanda nasıl daha başarılı olabileceğinizi, nasıl daha etkileyici kareler çekebileceğinize dair fikir sahibi olmuş oluyorsunuz. Diğer dersler sırasında ise genellikle eğitmenler, kursiyerlerin tek tek yapması gerekenleri, nasıl daha yaratıcı ve özgün olabileceklerine dair fikir veriyor. Eğitmen ile birlikte gerçekleştirilen uygulama çekimleri ve değerlendirmeler de teorik dersler ile birlikte gerçekleşiyor tabii. Genellikle bu tür eğitimlerin sonunda sertifikanızı almış ve diğer kursiyerler ile ortak bir proje gerçekleştirmiş oluyorsunuz. Kimi fotoğrafçılık kursları yapılan ortak projelerden bir sergi de gerçekleştirebiliyor tabii. Fotoğrafçılık kursu alarak siz de en özel anlara tanıklık edebilir, özgün projelere imzanızı atabilirsiniz.

Peki belgesel fotoğrafçılık kursu ücretleri nedir?

Belgesel fotoğrafçılık kursu programlarının fiyatları ise genellikle fotoğrafçılık kursu piyasasında 350-400 TL arasında değişiklik göstermekte.

NKFA fotoğrafçılık kursu hakkında aşağıdaki linkten bilgi alabilirsiniz:

https://www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir