YUNANİSTAN FOTOĞRAF GEZİSİ

YUNANİSTAN FOTOĞRAF GEZİSİ

face copy

PhotoPlay ve NKFA tarafından gerçekleştirilen fotoğraf gezilerimize Yunanistan ile devam ediyoruz.

Online Fotoğrafçılık Kursu için linki tıklayın: www.fotografcilikkursu.com

Bu gezi esnasında Yunanistan’ın en gözde iki şehri olan Selanik ve Kavala’yı fotoğraflayacağız. Ayrıca geleneksel bir Yunan tavernasında Sirtaki ve Zeybek dansları eşliğinde Yunan yemeklerini tadacak ve güzel bir Buzuki gecesi yaşayacağız.

Gezi süresince fotoğrafla ilgili tüm sorularınız Nihat Karadağ tarafından da cevaplandırılacak, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik bilgi verilecek. Gezi süresince çektiğiniz fotoğrafları da, eğitmenlerimiz değerlendirecek. 

1427801896_1

GENEL BİLGİ:

Selanik: Yunanistan’ın ikinci büyük şehri olan Selanik, adını Büyük İskender’in kız kardeşi olan Thssaloniki’den alıyor. Şehir, Avrupa ile ilişkilerin güçlenmesi ve modernleşmenin etkisi altında büyümeye aday Doğu Akdeniz liman şehirlerinden biri. Atatürk’ün 1881 yılında doğduğu ev bugün Atatürk Evi adıyla müze olarak tanzim ediliyor. Evin hemen yanında ise Türkiye Konsolosluğu bulunuyor.

Kavala: Yunanistan’ın liman şehirlerinden biri olan Kavala, dükkan ve restoranların bulunduğu şirin bir sahil şeridine sahip. Küçük bir kent olmasına rağmen tarihi yapısı ve doğal güzelliği ile oldukça çekici. Kısa bir yurt dışı kaçamağı için güzel bir seçenek.

Salonica_White_Tower

ARAÇ KALKIŞ SAAT ve DURAKLARI: 19 Haziran 2015

Kadıköy: 22:00 Evlendirme Dairesi Önü

Mecidiyeköy: 22.30 Trump Towers AVM Önü

Bakırköy: 22.45 İncirli Ömür Plaza AVM Önü

Avcılar: 23.00 Pelikan AVM önü

(Kalkış saatlerinden en geç 15 dakika önce belirtilen yerlerde bulunmanız gerekmektedir.)

006

SELANİK – KAVALA TUR PROGRAMI

1. GÜN – 19 Haziran 2015 – Cuma: İSTANBUL – SELANİK

Yukarıda belirtilen saatlerde toplanma noktalarında buluşup,  Tekirdağ–Malkara–Keşan üzerinden İpsala (Türkiye) – Kipi (Yunanistan) sınır kapılarında Gümrük & Pasaport işlemleri sonrası Yunanistan’a geçiyoruz.

2. GÜN – 20 Haziran 2015 – Cumartesi: SELANİK

Yolda verilen sabah kahvaltısının ardından Selanik’e varış.

Ardından tam gün Selanik Şehir Gezisi (Göreceğimiz yerler: Makedonya Bakanlık Binası, Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Agios Dimitri Kilisesi, Aristoteles Üniversite kampüsü, Rodanda, Şadırvan, Kamara, Helexpo Fuar Alanı, Döner Kule, 19.yy Neo Klasik Yapıları, Beyaz Kule, Hamam, Bedesten, Hamza Bey Cami),

Akşam saatlerinde otelimize yerleşme ve 1-2 saat dinlenme. Ardından akşam yemeği ve eğlence için tavernaya hareket. Gece yarısı otele geri dönüş.

3. GÜN – 21 Haziran 2015 – Pazar: SELANİK – KAVALA – İSTANBUL

Otelde alınan erken kahvaltının ardından Atatürk’ün doğduğu evin ziyareti ve 09:05’te Atamızı anma töreni. Tören sonrası Kavala’ya hareket ediyoruz. Panoramik Kavala Şehir Turu (Panagıa, Su kemerleri, Liman, 19. yy. Neo Klasik yapıları, Kavalalı Mehmet Ali Paşa heykeli, Teodora Kimissi Kilisesi, Deniz feneri) gezisi, öğle yemeği ve İstanbul’a hareket. Tekirdağ’da akşam yemeği molası. Akşam yemeğinden sonra İstanbul’a varış. Ve turumuzun sonu…

VG-472x315

SON KATILIM TARİHİ:

18 Haziran 2015 Perşembe Günüdür.
saint-demetrius-church-thessaloniki
ÜCRET:
Ücret kişi başı 160 Euro’dur. İki kişilik odalarda tek kişi fiyatıdır. Odalarda tek kişi kalmak isteyenlerin, ekstra olarak tek kişilik oda farkı olan 40 Euro’yu ödemesi gerekmektedir. 

TUR FİYATINA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

 • Özel Lüks TRAVEGO marka otobüsler ile gidiş-dönüş
 • Selanik-Kavala şehir gezileri
 • Yol Boyunca ikramlar
 • Cumartesi akşamı Sirtaki-Taverna Eğlencesi ve Akşam Yemeği
 • Selanik’te bir (1) gece 4 yıldızlı otelde konaklama (Odalar 2 kişiliktir. Odalarda 2 kişi kalacaktır.)
 • Cumartesi sabah yol üzerinde, pazar sabah otelde olmak üzere toplam iki (2) sabah kahvaltısı.
 • Türkçe Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Fotoğraf Eğitimi ve Danışmanlık Hizmetleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Yunanistan için Shengen vizesi (120 Euro)
 • Seyahat Sigortası (10-15 Euro)
 • Devlete Ödenecek Yurt Dışı Çıkış Harcı (15 TL)
 • Tüm öğle yemekleri
 • Dönüş yolundaki akşam yemeği.
 • Müze Ören yeri giriş ücretleri
 • Tek kişilik odada konaklamak isterseniz, oda farkı 40 Euro’yu ayrıca ödemeniz gerekecektir.

4156_52b33ae53312f_900x675

KESİN REZERVASYON ve ÖDEME İÇİN:

Geziye kesin katılımcı olmak için öncelikle 0212 224 65 66 numaralı telefonu arayarak yer durumunu sorunuz. Ardından 18 Haziran 2015 Perşembe gününe kadar aşağıdaki banka hesabına gezi ücretinin 60 Euro karşılığı Türk Lirasını yatırıp, EFT ya da havale isminizi, telefon numaranızı ve nereden bineceğinizi gezi@nihatkaradag.com.tr adresine mail yoluyla bildirmeniz gerekmektedir. Gezi ücretinin kalan kısmı olan 100 Euro araç içerisinde toplanacaktır.

Hesap Bilgileri:

Nihat Karadağ adına kayıtlı Finansbank hesabı

BANKA KODU: 111

ŞUBE KODU: 3663

ŞUBE ADI: ENPARA

HESAP NO: 0049943112

IBAN: TR420011100000000049943112

20121020_exterior_of_Yeni_Mosque_Thessaloniki_Greece

İLETİŞİM & REZERVASYON:

Sorularınız için 0212 224 65 66 – 0530 171 10 11 numaralı telefonu arayabilir ya da gezi@nihatkaradag.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

KONAKLAYACAĞIMIZ OTEL:

www.capsishotel.gr

VİZE BAŞVURUSU:

T.C vatandaşları için Yunanistan’da vize uygulaması vardır. Bunun için pasaportu olmayanlar 3-4 günde pasaportlarını teslim alabilirler. Ardından vize başvuru yapılacaktır. Başvuruyu dilerseniz kendinizde yapabilirsiniz. Yada tur şirketimizin anlaşmalı olduğu aşağıdaki aracı firmadan servis alabilirsiniz.

Uyarı:

Pasaportunda Kıbrıs (K.K.T.C) kaşesi olanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.

T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

kn-472x315

 Not: Bu gezi TURSAB belgeli turizm firması işbirliği ile düzenlenmektedir. Gezimiz, minimum 27 kişilik maksimum 45 kişilik katılımcı sayısı ile gerçekleşecektir. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 20 gün öncesi olup, iptal bilgisi sizlere NKFA tarafından iletilecek.

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir