Fotoğrafçılık kursu alarak fotoğrafta kendinizi geliştirin!

Fotoğrafçılık kursu alarak fotoğrafta kendinizi geliştirin!

Fotoğrafçılık kursu

Fotoğrafçılık kursu alarak ileri çekim atölyesini 6-8 hafta süreyle İstanbul’u gezerek öğrenmek ister miydiniz?

Temel fotoğraf bilginiz varsa ve fotoğraf alanında deneyimlerinizi, bilginizi geliştirmek istiyorsanız fotoğrafçılık kursu veren kurumların uygulamalı ileri fotoğraf kursu atölyelerinden birine kaydınızı yaptırarak bunu başarabilirsiniz. Hem 6 hafta boyunca İstanbul’u gezecek, hem de öğreneceksiniz… Uygulamalı ileri fotoğrafçılık kursu eğitimleri sayesinde İstanbul turu yaparken ileri çekim tekniklerini öğrenecek, deneyim kazanmış olacaksınız. Ayrıca uygulama eğitimleri sırasında eğitmeniniz size birçok konuda yardımcı olacak. Fotoğraf makinenizin ayarlarından, ileri çekim tekniklerine kadar birçok şeyi öğreneceksiniz.

Uygulamalı ileri fotoğrafçılık kursu atölyesinin ders içerikleri nedir? Dersler sırasında hangi materyaller görülecek?

Uygulamalı ileri fotoğrafçılık kursu dersleri sırasında öncelikle Panning çekim tekniği, sonrasında zoom in -zoom out tekniğini uygulamalı ve teorik olarak öğrenme şansı elde edeceksiniz. Panning  tekniğinde fotoğraf çekerken dikkat edilecekleri, bu çekim tekniğinde mekan seçimi, panning çekim tekniğinde kullanılan ekipmanlar, ve bu tekniğin uygulanma şeklini göreceksiniz. Ayrıca zoom in- zoom out tekniği ( zoom in ve zoom out tekniğinde dikkat edilmesi gerekenler, uygulanma şekli), gece çekimleri ile derse devam edilir.

 

Gece fotoğrafçılığından, gece fotoğrafı çekim tekniklerinden, fotoğrafta uzun pozlamadan, bulb modundan, siluet fotoğrafı çekiminden ve yardımcı ekipmanlardan biri olan flaşlardan bahsedilir. Yine gece ya da siluet çekimleri de teorik ve uygulamalı olarak gerçekleşir. Diğer derslerde ise panorama çekimi, mimari çekim tekniği, üst üste çekim tekniği, ışıkla boyama tekniği, stroboskopik çekim teknikleri, stüdyo fotoğrafçılığı, son olarak da portre fotoğrafçılığı detaylı bir şekilde eğitmeniniz tarafından size anlatılır. Fotoğrafçılık kursu derslerinde bütün konular teorik ve uygulamalı olarak işlenir, uygulamaya ise daha fazla zaman ayrılır. Uygulamalı ileri fotoğrafçılık kursunun son dersinde ise çektiğiniz fotoğraflar üzerinden eğitmeniniz tarafından değerlendirmeler ve eleştiriler alırsınız. Eğitmeniniz size son derste, nerede hangi hataları yaptığınızı ve fotoğrafın hangi alanına daha yatkın olduğunuzu söyleyebilir. Bu dersin bitiminde de kursa ait sertifikanızı alacak, ileri fotoğrafçılığa dair birçok konuyu öğrenmiş olacak, zaman içinde de profesyonelleşeceksiniz.

 

Bu atölyelerin ücretleri nedir?

Fotoğrafçılık kursu atölyelerinin genellikle ücretleri 300-400 TL olarak değişmektedir.

 

NKFA fotoğrafçılık kursu hakkında bilgi almak için:

https://www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir