Fotoğrafçılık kursu seçerken iyi araştırın!

Fotoğrafçılık kursu seçerken iyi araştırın!

canon makine

Fotoğrafa ister hobi olarak başlayan biri olsun, ister mesleki anlamda hiç farketmez . Fotoğrafa yeni yeni başlayan, fotoğraf makinesini ilk kez eline alan herkes, ne yapacağını makineyi nasıl kullanacağını bilemez.  Fotoğraf makinesini nasıl kullanacağını bilmediğinden fotoğraf makinesinden hatta fotoğraf sevdasından dahi uzaklaşabilir. Fotoğrafçılık kursu da bu gibi durumlarda devreye girer. Fotoğrafçılık kursu alarak önce fotoğraf makineniz hakkında bilgi sahibi olacak, makinenizi nasıl kullanacağınızı öğrenecek, ilerleyen derslerde ise temel fotoğraf ile ilgili her konuya hakim olacaksınız.

Peki ama çevrede bir çok fotoğrafçılık kursu varken hangi kriterlere göre seçim yapacağız? İşte bu yazımda sizlere bazı önemli noktalardan bahsedeceğim.

Fotoğrafçılık kursu araştırırken nelere dikkat edilmeli ?

–          Ders içeriklerine dikkat edin! Kursların ders içeriklerini birbirleriyle karşılaştırın.

–          Kursun sınıf mevcuduna dikkat edin. Ne kadar az katılımcı o kadar verimli bir ders ne de olsa. Kalabalık kontenjanı olan kursları pek tercih etmemeniz dersten daha fazla verim almanızı sağlar. Sınıf mevcudu az tutulduğunda eğitmen, öğrencisine daha fazla vakit ayırabilir.

–           Kursları araştırırken eğer imkanınız varsa kursu tercih eden kişi sayısını da öğrenmeye çalışın. Eğer bir kurum binlerce öğrenciye ders vermiş ise bu, kurumun büyük olasılıkla kaliteli eğitim verdiğini gösterir.

–          Kursun eğitmenlerini, eğitmenlerin biyografilerini, başarılarını araştırın.

–          Kursun geziler düzenleyip düzenlemediğini, ne sıklıkla fotoğraf ile ilgili etkinlikler gerçekleştirdiğini araştırın. Sık sık fotoğraf gezileri, fotoğraf etkinlikleri düzenleyen bir kurs sizin pratik yapmanız ve gelişmeniz açısından oldukça etkili olacaktır.

–          Maddi çıkarları ön planda tutan bir kurumu değil de, öğrencisine sadık hatta eğitim bittikten sonra da öğrencisinin sorularını yanıtlayan bir kurumu tercih etmeye çalışın.

 

Fotoğrafçılık kursu seçerken iyi bir araştırma yapın çünkü iyi bir altyapı iyi bir eğitim ile oluşur.

NKFA Fotoğrafçılık Kursu hakkında bilgi almak için:

https://www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir