Fotoğrafçılık kursu ve monopod-selfie çubukları

Fotoğrafçılık kursu ve monopod-selfie çubukları

5027227_0_b

Bu yazımda sizlere öncelikle monopodun ne olduğundan kısaca bahsedeceğim. Sonrasında ise monopodun çeşitlerinden biri olan selfie çubuğu, selfie çubuklarının ne olduğundan, selfie çubuğunun fiyatlarından, selfie çubuğunun nasıl kullanıldığından kısaca bahsedeceğim. Fotoğrafçılık kursu alarak da dersler sırasında eğitmeninizden monopod ve monopodun çeşitlerinden biri olan selfie çubuğunun ne olduğuna, selfie çubuklarının kullanımına ve selfie çubuklarının fiyatlarına dair bilgi alabilirsiniz.

Şimdi kısaca monopod ve selfie çubuklarının ne olduğuna bir değinelim…
Öncelikle fotoğrafçılık kursu eğitmeninizin de bahsedeceği gibi monopod, fotoğraf makinenizi üzerine taktığınız tek ayaklı bir sistem. Tripoddan farkı tek ayaklı, tek bir çubuktan ibaret olması ve kolay taşınması. Monopodun türlerinden biri olan selfie çubukları ise, günden güne artan selfie modasının etkisiyle satış oranında ve bilinirliğinde de bir artma yaşanmış durumda. Selfie çubukları, fotoğraf makinemizi veyahut akıllı cep telefonlarımızı üzerine taktığımız tek bir çubuktan oluşan bir sistem. Selfie çubukları da tripod gibi üç ayaklı bir düzenek değil. Tripoddan bir diğer farkı da taşınma rahatlığının kolay olması. Selfie çubuğu, günümüzde fotoğrafçılık ile uğraşmayan bireylerde dahi mevcut bir düzenek haline geldi. Fotoğrafçılık kursu dersleri sırasında da monopodlar ve selfie çubukları ile ilgili her şeyi eğitmeniniz aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Peki ama günümüzde birçok insanda bulunan selfie çubukları nasıl çalışır? İlk olarak selfie çubuklarının alt bölümünde bulunan ON/OFF kısmını ON haline getirmelisiniz. Selfie çubuğunuzun fotoğraf çekme kısmına birkaç saniye basılı tutarak cep telefonunuzu algılamasını sağlayın. Sonrasında cep telefonunuzdan Bluetooth’u açmalısınız. Daha sonra ise aygıt taraması yapıp, eşleşmeyi yapmalısınız. Tüm bunlardan sonra cep telefonunuzdan kameranızı açıp, selfienizi çekmeye başlayabilirsiniz. Fotoğrafçılık kursu alarak da selfie çubukları ve monopodların çalışma sistemini eğitmeninizden öğrenebilirsiniz.

Son olarak selfie çubukları ve monopodların fiyatlarına da bir göz atalım.

Fotoğrafçılık kursu

 

70-80 TL arası değişmekte. – MONOPOD

5230121_0_b

140-150 TL arası değişmekte. MONOPOD.

Fotoğrafçılık kursu

Selfie çubuğu- 25-30 TL arası değişiklik göstermekte.

Fotoğrafçılık kursu derslerine katılarak da eğitmeninizden dersler sırasında monopod-tripod-selfie çubuklarına dair her türlü bilgiyi alabilirsiniz. Gerek fiyatları gerek kullanım alanları vs…

NKFA fotoğrafçılık kursu hakkında bilgi almak için:

https://www.nihatkaradag.com.tr/fotografcilik-kursu

Melike Çetin

Published by Melike Çetin

Melike ÇETİN/ Kadir Has Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım programında öğrenimine devam ediyor. NKFA ve PhotoLine Dergisi'nde asistanlık görevini, PhotoPlay'de ise İçerik Editörlüğü görevini yürütmekte. 2012 yılından beri fotoğrafçılıkla ilgileniyor ve sokak fotoğrafçılığında ilerlemeyi istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir