Fotoğrafçılık Kursuna Gerek Var mı?

Fotoğrafçılık Kursuna Gerek Var mı?

Fotoğrafçılık kursu

Fotoğrafçılık kursu

Fotoğrafçılık kursu gerçekten şart mı? Arkadaşlarınızla yada birkaç dostunuz ile pikniğe gitmeye karar verdiniz ve neticesinde su kenarında, ağaçlar ile çepe çevre sarılmış bir ormanlık alan buluyorsunuz. Heyecanla piknik alanında yerinizi aldınız ve sofranızı serdiniz. Birbirinden harika yiyeceklerle sofranızı süslediniz ve belki de mangal yaktınız. Her şey çok güzel ve harika ve fotoğraf makinanızı da yanınıza almayı unutmadınız. Zira geldiğiniz bu harika ve cıvıl cıvıl mekanda fotoğraf çekmeden ve bu ortamı fotoğraflamadan ayrılmak istemiyorsunuz.

Pırıl pırıl ışıldayan ve kabarcıkları güneş ışıkları ile parlayan bir gölün kenarındasınız ve bu harika ortamı mutlaka fotoğraf makinanız ile fotoğraflamalısınız. Daha sonra da bu güzellikleri fotoğraflara bakarak yad etmek ve arkadaşlarınız ile paylaşmak istiyorsunuz. Fotoğraf makinanız ile farklı açılardan ve yetenek ve bilginiz el verdiğince fotoğrafladınız ve onlarca fotoğraf çektiniz. Günü bitirip geri döndünüz ve çektiğiniz fotoğrafları heyecanla bir an önce tab etmek istiyorsunuz. Fotoğrafları fotoğraf kağıtlarına bastıktan sonra elinize alıp incelediğinizde gözünüzün gördüğü o harika göl, parlayan o harika güneş ve etraftaki renk cümbüşü ne yazık ki fotoğraflarınızda yansıtılmadığını göreceksiniz. Bu bir tahmin değil, sonucunun bunun gibi olacağından eminiz. Zira fotoğraf makinası kullanımı açıkça bir sanattır ve sürekli fotoğraf çekerek bu sanatı geliştirerek icra edemezsiniz. Fotoğraf makinanız çok fazla farklı özelliğe sahip olabilir ama bu özellikleri, uygun olan ortamda kullanamadıktan ve her durumda farklı özelliğe ayarlayamadıktan sonra bu özelliklerin hiçbirisi bir işe yaramayacaktır. Peki ne yapmak gerekir derseniz, yapılması gereken basit. Fotoğrafçılık becerinizi arttırmak ve yeteneklerinizi bu konuda geliştirebilmek için bir fotoğrafçılık kursuna kaydolmalısınız.

Fotoğrafçılık kursları, kitaplarda, sanat galerilerinde ve harika resimlerin sergilendiği farklı ortamlarda gördüğünüz fotoğrafları aynen onlar gibi profesyonel ve canlı bir şekilde çekebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğrafçılık kurslarında fotoğraf makinanızı her ortamda en uygun özellikler ve tekniklerle kullanabilmenize olanak sağlayacaktır. Fotoğrafçılık kursları sayesinde ışıklı, yada loş bir ortamda yada her türlü tabiat seçeneğinde harika fotoğraflar çekebilmenizi sağlayacaktır. Fotoğrafçılık tekniklerini uzman fotoğrafçılardan öğreneceksiniz ve eğitim alacaksınız.

Published by Nihat Karadağ

Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi’nin sahibi. Photoline Dergisi Yazı İşleri Müdürü. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Fotoğraf Ana Sanat Dalı'nda Yüksek Lisans-Master yapıyor. 7 ödülü 17 fotoğraf sergisi bulunuyor. Fotoğrafları Evrensel, Radikal, Cumhuriyet, Birgün ve Radikal gibi bir çok gazete ve dergide yayınlandı. 5 yıl özel bir reklam ajansı için, Başbakanlık için çalıştı. Stüdyo ve aktüel çalışmalarının yanı sıra, sosyo-belgesel alanda eylem ve miting fotoğrafları çekmeye de devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir